شما این‌جا هستید
تعمیر کولر گازی تهران 

لوله بازکنی -

آشنایی با کولرهای گازی به زبان ساده

تهویه مطبوع : به معنی هوا رسانی دلپذیر بوده و وظیفه آن تأمین شرایطی است که موجب رفاه انسان می گردد و یا دما و رطوبت مورد نیاز جهت نگهداری یک محصول یا یک فرآیند خاص را تأمین می‌نماید .

شناخت با کولرهای گازی به زبان ساده . /تعمیر کولر گازی تهران

تبرید : گرفتن گرما از یک محیط یا این که یک جسم به منظور کم کردن دمای آن و انتقال دادن گرمای فوق به اطراف یا این که جسم دیگر را فعالیت تبرید می‌گویند .

کولرگازی : نوعی از سیستم های تهویه مطبوع هست که در زبان فارسی به‌این اسم مرسوم شده که شامل چرخه سرمایش مبنی بر تراکم و انبساط گاز است . کولرهای گازی از مقام خاصی در صنعت تهویه و تبرید برخوردارند به دلیل آنکه تخت گاز از گرمای محیط می کاهند و برخلاف کولرهای آبی رطوبت را ارتقا نداده و هوای ناسالم در شهرهای کثیف را هم به محیط درون منتقل نمی کنند و همینطور مضرات ناشی از تماس باد کولرهای آبی‌رنگ ( مشتمل بر تولید حساسیت و حس گرفتگی عضله ها وتشدیددردهای استخوانی و . . . . ) با تن آدم را ندارند . ضمناقابلیت رطوبت گیری بالای کولرهای گازی موجب شده که درمناطق شرجی و مرطوب ( شمال و جنوب ) سرزمین در فهرست الزامات تجهیز ساختمانها قرار گیرد .تعمیر کولر گازی تهران

کولرهای گازی معمولاً در مدلهای متفاوت دربرگیرنده اسپلیت , پنجره ای و پرتابل ساخت میشوند .

اسپلیت : کلمه اسپلیت به معنای دو تکه یا این که منقطع می‌باشد و برای کولر های گازی که از دو بخش داخلی ( Indoor ) و فرنگی ( Outdoor ) ساخته شده گردیده اند , به کارگیری می شود . بخش داخلی را ایندور , یونیت داخلی یا این که پنل داخلی و همینطور بخش فرنگی را آوتدور , یونیت فرنگی یا این که پنل بیرونی هم معرفی مینمایند . اسپلیت ها , دارنده مدلهای مختلفی اعم از دیواری , ایستاده , سقفی , کاستی و . . . . میباشند . درین دسته کولرها به دلیل به کارگیری کمپرسور در بخش فرنگی دستگاه صدای حاصل از کار کرد آن به درون ساختمان منتقل نشده , لذا حس راحتی و وقار صوتی بیشتری حاصل میگردد . سرویس کولر گازی و اسپلیت شامل چه مواردی میشود

پنجره ای : خواسته از کولرهای پنجره ای به عبارتی کولرهای یک تکه هست که کمپرسور و بقیه قطعات دستگاه در یک گروه واحد قرار داده گردیده اند . این مدل کولر ها بدلیل این‌که بیشتر در محل پنجره ساختمان نصب می گردیدند تحت عنوان کولرهای پنجره ای شناخته میگردند .

پرتابل : خواسته از کولرهای پرتابل به عبارتی کولرهای گاز ی قابل حمل میباشد که معمولاً در ظرفیتهای گرمایشی و سرمایشی ذیل ساخت می گردند .

T1 : خواسته از عبارت T1در خصوصیات کولرهای گازی آن است که کولر فوق امکان کار در وضعیت معتدل آب و هوایی را داشته و خریداران متشخص باید مورد علاقه داشته باشند که کولرهای T1برای مناطقی که دمای هوا حداکثر تا 43 سکو سانتی گراد باشد مطلوب میباشند .

T3 : خواسته از عبارت T3در خصوصیات کولرهای گازی به‌این مفهوم است که کولرهای فوق امکان کار در حالت گرمسیری ( حاره ای ) را هم داشته و خریداران متشخص می بایست مورد‌علاقه داشته باشند که کولرهای T3برای بخش ها بیشتراز 43 سکو سانتی گراد هم قابل به کارگیری خواهند بود .

گنجایش ( capacity ) : که معمولاً با واحد BTUکه یک واحد حرارتی بریتانیایی است , نمایش داده می شود که میزان انرژی حرارتی واجب برای بالابردن دمای یک پوند آب به اندازه یک سکو فارنهایت است .   تعمیر کولر گازی تهران ولیکن در اصطلاح عامیانه گنجایش سرمایشی دستگاه بر حسب BTUبه تیتر دسته دستگاه شناخته می شود ( مثلاً کولر 9000 یا این که 12000 و . . . . . ) که ولی در هنگام خرید کولر نباید شماره مندرج در نوع دستگاه را تحت عنوان توان گنجایش سرمایشی دستگاه ملاک کار قرار بخشید بلکه گنجایش دستگاه را از روی مشخصه فنی نوشته شده بر روی لیبل یا این که کاتالوگ دستگاه استخراج نموده و مبنای محاسبات قرار گیرد که متاسفانه در‌این مقوله هم فراوان چشم شده که ویژگی ها اعلام شده یا این که نوشته شده بر روی دستگاه هم با گنجایش حقیقی وواقعی دستگاه اختلاف بیش تر از حد داشته فلذا احتمال دارد که پاسخگوی گنجایش مورد توقع شما در طول به کار گیری و علی الخصوص در روزهای گرم سال نباشد . لذا سفارش می شود که در خرید های کلان مبنای تایید متاع را دریافت فیض تایید از آزمایشگاههای منشا استانداردمنظور نمایید .

تعمیر کولر گازی تهران

درضمن اعلام گنجایش دستگاه با واحد کیلووات ( KW ) نیزرایج است که هر کیلو وات مساوی 3412 بی تی یو است . آبریزش کولر گازی و علت های آن

EER : خواسته از EERنسبت راندمان انرژی می‌باشد که از تقسیم نمودن گنجایش سرمایشی حقیقی و واقعی دستگاه برمقدار توان مصرف حقیقی و واقعی محل ورود بدست میاید . که دستیابی به بازده حقیقی دستگاه هم مشروط به انجام تست دستگاه در آزمایشگاههای موسسه استاندارد و پژوهش ها صنعتی کشور ایران میباشد . که بعد از انجام تست از حاصل تقسیم گنجایش بر حسب وات به وات مصرفی دستگاه مقدارEER , حقیقی دستگاه حاصل خواهد شد در کولرهای اسپلیت در‌صورتی‌که این عدد بزرگتر از 3 . 2 باشد مرتبه انرژی دستگاه در جایگاه A قرار خواهد گرفت و در‌حالتی که بیشتر از 3 تا متساوی 3 . 2 باشد منزلت انرژی دستگاه B خواهد بود .

نمونه : در‌صورتی‌که گنجایش سرمایشی یک دستگاه کولر جور 18000 بعد از انجام امتحان در آزمایشگاه استاندارد 17400 بی تی یو یا این که 5041 وات رقم بخورد و میزان برق مصرفی دستگاه نیز1600 وات باشد در سود EER=5041/1600 =3 . 15 خواهد شد که برچسب انرژی این دستگاه B گزینش می‌شود .

برای مطالعه بیشتر درباره ی گزینش مقام انرژی کولر های گازی اسپلیت به استاندارد 10638 موسسه استاندارد و پژوهش ها صنعتی کشور ایران مراجعه نمائید .

غربال ( drier ) : درایر ها در کولرهای گازی برای تصاحب کردن رطوبت و رسوبات احتمالی باطن لوله ها که همراه گاز میباشند , مورد به کار گیری قرار می‌گیرند .تعمیر کولر گازی  در صورت استعمال از درایر , محل قرارگیری آن معمولا پس از خروجی کندانسور و پیشین از لوله مویی می‌باشد . تعمیرکار کولر گازی مشهد

کویل : خواسته از کویل در کولرهای گازی به عبارتی لوله های مسی مارپیچی شده در اواپراتور و کندانسور است .

فین : فین ها صفحه ها آلومینیومی مشبک میباشند که لوله های مسی اواپراتور و کندانسور از در بین تعداد متعددی از این صفحه ها که در کنار نیز و با فواصل جزئی قرار گرفته اند , عبور می کنند . وظیفه فین ها تسریع عملیات تبادل حرارتی و برودتی می‌باشد .

لطفا به این مطلب رای دهید:
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

پست‌های مرتبط

یک نظر بگذارید

قالب وردپرس