شما این‌جا هستید
تهران نصب کولر آبی 

لوله بازکنی -

انتخاب شما برای خنک شدن در تابستان سال جاری چیست؟ کولر آبی یا گازی؟

اجداد ما برای خنک شدن از چیزی مشابه بادبزن‌های دستی به کارگیری می‌کردند یا این که بوته‌های مرطوبی جلوی خانه‌هاشان می‌گذاشتند تا هوای داغی که روی آن‌ها می‌وزد خنک شود و خانه‌شان را خنک نماید . بعد ها با ترقی معماری , بادگیرها جای بوته‌ها را گرفتند و بعدتر , با کشف الکتریسیته , پنکه جایگزین آن بادبزن‌های اول شد و کولرهای آبی‌رنگ جای بادگیرها را گرفتند . امروزه ولی برای خنک کردن خانه‌ها معمولا از کولرهای آبی‌رنگ یا این که گازی یا این که پنکه به کار گیری میشود . ساختمان کولر آبی

به لحاظ شما کدام‌یک از این گزینه‌ها سالم‌تر و کم‌خطرتر است؟ /نصاب کولر آبی در تهران

خیلی‌ها فکر می کنند پنکه دیگر کهن شده و کاربرد ندارد ولی هنوز نیز علاقه مندان پنکه , کم نیستند . جنبش پره‌های اریب پنکه , هوای باطن منزل را جابه‌جا می نماید و سبب ساز تهویه محیط می شود . اگر‌چه باد پنکه به خنکی باد کولرهای آبی‌رنگ و گازی نیست ولی برای آنهایی که برعلیه کولر‌های آبی‌رنگ در گیر بدن درد می شوند , مورد قابل قبولی است . در صورتی‌که پنکه در منزل دارید , این نکته ایمنی را به یاد داشته باشید که پره‌های تیز پنکه تهدیدی بدون شوخی برای انگشتان طفل شماست و در صورتی کودکی در منزل دارید , بایستی موقع روشن بودن پنکه , بیشتراز پیش مراقبش باشید .نصاب کولر آبی در تهران نصب کولر آبی مشهد

کولر آبی‌

امروزه روی پشت‌بام بیشتر خانه‌های قدیمی‌ساز می توانید کولرهای آبی‌رنگ و کانال‌های مرتبط با آن را مشاهده کنید . در کولر آبی رنگ , سوز و سرما با استعمال از تبخیر قطرات دوچندان ریز آبی‌رنگ که با هوا آمیخته شده , ساخت میگردد . این گونه کولرها برای نقاطی که آب و هوایی کم آب دارا‌هستند , مناسب‌اند ولی به کار گیری از آنان در مناطقی که رطوبت بالایی دارا‌هستند ( به عنوان مثال در شهرهای شمالی و جنوبی که شرجی می باشند ) , چندان مطلوب نیست . کولرهای آبی رنگ هرچند مزایایی دارا هستند , مضراتی نیز دارا هستند که به حیث میرسد با دقت به آن‌ها یا این که می بایست کولرهای گازی را جایگزین‌شان کرد یا این که اصول بهداشتی و ایمنی آن‌ها‌را تماما به اجرا درآورد . نقص‌ حساس کولرهای آبی رنگ که به خصوص در روزهای آلودگی هوای تهران بیشتر به دیده می آید , این است که تماما در معرض گرد و خاک و هوای کثیف است و از این طرز , آلودگی‌ها و عامل ها بیماری‌زا ( باکتری‌ها , ویروس‌ها و قارچ‌ها ) به راحتی وارد منزل میشوند . بخش اعظم اشخاصی که از کولر آبی‌رنگ به کار گیری می کنند , در زمان فصل تابستان مبتلا سردردهای موقت , گرفتگی بینی , گلودرد , عطسه و سرفه می شوند و این به دلیل آلودگی‌های ناشی از این سیستم خنک‌کننده است . نصاب کولر آبی در تهران  –پوشال کولرها آکنده از گرد و غبار و قارچ است و از‌آن‌جا‌که رطوبت دارااست و آفتاب هم به داخلش نمی‌تابد , این دست اندرکاران با جریان هوا به درون منزل راه و روش مییابند . این مسئله علی الخصوص در شهرهای آلوده‌ای مانند تهران که ذرات آویزان در هوا بیشتر است , شدیدتر است . آیا نزدن پمپ موجب سوختگی موتور کولر می شود؟

نصاب کولر آبی در تهران

۸ سفارش به آنهایی که از کولر آبی رنگ به کار گیری می نمایند

۱ ) هر سال پوشال کولرتان را عوض نمائید یا این که عالی آن را بشویید . سطح های داخلی و کف کولر هم بایستی تماما پاک شود .

۲ ) به آب مخزن کولر , محلول ضدعفونی‌کننده سانوسیل طولانی تر فرمائید .
۳ ) بعداز شست‌وشو و پیشین از روشن کردن کولر , به برهه زمانی ۱۵ دقیقه , فقط پمپ آب را روشن نمایید تا پوشال‌ها تماما تر شود .
۴ ) برق‌گرفتگی شایع‌ترین خطری است که موقع راه‌اندازی‌ کولرهای آبی رنگ , صاحب‌خانه‌ها را تهدید مینماید . یادتان باشد که‌این کولرها تماما مرطوب‌اند و این رطوبت به تشدید برق‌گرفتگی امداد میکند .
۵ ) بدنه کولر فلزی است و سیم‌پیچی آن پاره ای نامفهوم . پس تعمیر آن را به دست متخصصین بسپارید و هیچ گاه برای تعمیر آن صرفا به پشت‌بام نروید .
۶ ) در‌صورتی‌که نو به خانه‌ای اسباب‌کشی کرده‌اید , قبلی از بده بستان پوشال کولر با یک فازمتر بدنه کولر را ارزیابی فرمایید تا برق نداشته باشد و پیش از هر مبادرت ابتدا برق ساختمان را جدا نمایید .
۷ ) حتی‌الامکان کانال‌کشی کولرهای آبی‌رنگ را از کوتاه‌ترین مسیر انجام دهید و در شرایطی که کانال‌های کولر بیرون از ساختمان است , بوسیله عایق‌کاری از گرم شدن کانال‌ها و به هدر رفتن سوز و سرما پرهیز نمایید .نصاب کولر آبی در تهران  – برای پرهیز از تابیدن بدون واسطه آفتاب روی کولر هم سایبانی روی آن نصب فرمایید .
۸ ) در روز تا حد ممکن از به دور نماید کولر به کار گیری نمایید و به‌طور مداوم آن را روشن نگه ندارید .

لطفا به این مطلب رای دهید:
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

پست‌های مرتبط

یک نظر بگذارید

قالب وردپرس