شما این‌جا هستید
لوله کشی 

لوله بازکنی -

انواع لوله کشی ساختمان

لوله کشی ساختمان اعم از مواقعی است که فراوان دارای اهمیت بوده وباید حتما به طور اصولی و استاندارد انجام گیرد . در لوله کشی ساختمان می بایست قانون ها اصولی و درست لوله کشی را رعایت کرده چون در شرایطی‌که لوله کشی ساختمان فن ایی و صحیح انجام نشود باعث به فاجعه می شود .

لوله کشی ساختمان

گونه های لوله کشی ساختمان

لوله کشی آب سرد و گرم
لوله کشی پکیج و شوفاژ
لوله کشی فاضلاب
لوله کشی گاز

لوله کشی اصولی و ایمنی ساختمان

لوله کشی ساختمان رابطه بی واسطه با ایمنی ساختمان دارااست . طبق پژوهش ها صورت گرفته بخش اعظمی از ریزش ها در ساختمان ها و سازه های دیرین , به دلیل نم دادن تدریجی لوله ها که ناشی از یک لوله کشی غیر اصولی و غیر استاندارد در گذر زمان بوده است .

امروزه استانداردهای متعددی برای لوله کشی ساختمان در لحاظ گرفته شده‌است . هر مملکت نسبت به‌سرعت مجازی که برای آب در لوله در حیث می‌گیرد , استاندارد های خاصی را برای لوله کشی ساختمان تعریف می نماید .

مزایای انجام اصولی لوله کشی ساختمان

1 . به کارگیری باصرفه از تاسیسات و امکانات در لوله کشی ساختمان و صرفه جویی اقتصادی

2 . در صورتیکه لوله کشی ساختمان به طور اصولی صورت بپذیرد اثرات سرعت آب و تکان فاضلاب در لوله ها در اختیار گرفتن شده که سبب ایمنی در لوله ها می شود . لوله بازکنی خیابان شهید رجایی گرگان فوری

3 . با انجام لوله کشی ساختمان به طور اصولی از مجدد کاری و ایرادات دوری می شود .  لوله کشی

نکاتی جهت انجام اصولی لوله کشی ساختمان

1 . در لوله کشی ساختمان برای ساختمان های مسکونی یا این که اداری , می بایست فشار حداقلی برای ساکنین تامین گردد , در غیر این صورت , لوله کشی آب سعی خویش را از دست می‌دهد برای تامین فشار در ساختمان های بلند , بایستی از پمپ به کارگیری کرد .

2 . یکی نکات فراوان حیاتی در لوله کشی ساختمان , خوردگی لوله ها است . متاسفانه به کار گیری از لوله های سابق آهنی سبب ساز می شود که خوردگی در لوله های آهنی اضافه چهره دهد . این خوردگی ها , در صورتی‌که در زمان زمان ادامه یابد , می‌تواند مشکلاتی دورازشوخی نظیر ریزش سقف ساخت نماید به این ترتیب چه بسا الامکان از لوله های پلیمری استاندارد مصرف شود .

3 . یک کدام از نکات دوچندان کلیدی دیگر در لوله کشی ساختمان شیب بندی لوله ها هست . این قضیه اضافه در لوله های فاضلاب مطرح می‌باشد , ولی درخصوص لوله های آب هم درست گو است . در کل زمانی در یک کانال میخواهیم آب را توزیع کنیم , می بایست محلی که منشاء یا این که مخزن جای دارد فراتر از محلی باشد که آب نهایتا به آن می‌رسد . بدین ترتیب تمامی ی لوله ها به همین منظور یک شیب در دل خویش دارااست

4 . زمینه زیاد دارای اهمیت دیگر در لوله کشی ساختمان , نشت لوله ها است . بدین ترتیب می بایست در تامین شایسته ترین کیفیت لوله ها و اتصالات به طور بدون شوخی کوشش شود .

5 . دقت داشته باشید در لوله کشی ساختمان قرار گیری لوله ها خیر آن قدر سطحی باشد که در یک کندن چاله معمولی یا این که عبور خودرو های سنگین وزن مانند کامیون ها احتمال جراحت دیدن لوله ها باشد , و خیر آن قدر عمیق که فشار خاک متعددی به لوله ها وارد شود و یا این که دسترسی به لوله ها برای تعمیر و محافظت نا ممکن شود . لوله کش فردیس کرج شبانه روزی

فساد و تعمیر لوله کشی ساختمان

سوای شک و تردید مشکلات ساخت شده در تاسیسات ساختمان یکی‌از مواقعی است که تمامی را متحمل رنج می نماید که دربرگیرنده فساد و عیوبی از قبیل پارگی لوله , اختلال در موتور منزل ها , چیلر و … میباشد . که در چنین مواردی علاوه بر مخارج مالی , اقداماتی مثل تخریب کردن و کنده کاری , بیشتر آزار دهنده است .

فساد های ناشی از لوله کشی ساختمان معمولا به دیوار و سقف همسایه نیز سرایت می نماید به این ترتیب تعمیر آن هزینه را دو چندان کرده و زمان بیشتری را می‌گیرد .

در شرایطی‌که لوله کشی ساختمان مبتلا ایراد شود به عوارض ذیل مضاعف دردسر ساز می شود :

لوله کشی دوباره به دلیل تردد دایم لوله کش ها به محیط منزل , آسایش ساکنین را به نیز می‌زند .
لوله کشی دوباره احتیاج به عملیات تاسیساتی داراست که با کنده کاری و تخریب منزل همراه است علاوه بر لوله کشی ساختمان توشه دوم به طور روکار به کار گیری می شود که کلیه ی این ها سبب می شود زیبایی معماری محیط در گیر نقصان شود .

لوله کشی پکیج

لوله کشی پکیج به جهت مزایای اکثری که پکیج دیواری نسبت به موتورخانه , آبگرمکن و بخاری گازی داراست که‌این مزایا دربرگیرنده مصرف کم گاز و برق , بازدهی بالا , سیستم ایمنی بالا و … می شود مضاعف لبریز کاربرد و دارای اهمیت است .

امروزه در مرزو بوم نسبتاً کلیه مالکان چه آنهایی که در اکنون ساخت میباشند , چه آنهایی که در حالا تجدید بنا ساختمان , آیتم اولیه خویش را پکیج شوفاژ دیواری قرار می دهند .

لوله کشی پکیج دیواری می بایست فراوان با اعتنا و اصولی و خوشگل صورت بپذیرد . لوله کشی پکیج به دو دسته لوله کشی آب و لوله کشی گاز تقسیم می شود . از مهم ترین مورد ها در لوله کشی پکیج دیواری , تعیین مسیر است .

طرز ی لوله کشی پکیج :

1 . در لوله کشی پکیج , ابتدا می بایست نقشه ساختمان را بررسی کرد برای اینکار نقشه ساختمان را با مقیاس 50/1 ( پلان ) تهیه و تنظیم فرمایید بعد از آن محل نصب رادیاتورها و الگوی قرارگیری آن را معلوم نمائید .

2 . ارتفاع و پهنا رادیاتور را با دقت به مقیاس میکشیم و محل اتصال لوله های کانال به عَلَم رادیاتور را با دو دایره کوچک نشان میدهیم که کنار رادیاتور قرار می‌گیرد اما در شرایطی‌که رادیاتور بیش تر از 25 پره داشته باشد محل لوله های رفت و رجوع و برگشت را در دو طرف رادیاتورها می‌کشیم .

3 . محل قرار تصاحب کردن رادیاتورها و لوله کشی پکیج می بایست پباده سازی شود که در صورت نیاز به هواگیری پکیج یا این که تعمیرات احتمالی مشکلی ساخت نشود .

لوله کشی پکیج می بایست به جور ایی پباده سازی شود که کوتاه ترین مسیر با کمترین پیچ و تاب چهت نیل آب گرم به طور یکنواخت به تمام رادیاتورها داشته باشیم . چاه بازکنی امیرآباد

لطفا به این مطلب رای دهید:
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

پست‌های مرتبط

یک نظر بگذارید

قالب وردپرس