شما این‌جا هستید
مشهد 

لوله بازکنی -

انواع کولر آبی , لوازم و تجهیزات

کولرهای آبی رنگ مثل بخش اعظمی از اسباب و امکانات دیگر براساس جور کاربری و استعمال ما یحتاج از آن‌ها به گونه های مختلفی دارا‌هستند .
مقاله پیش رو به گونه های کولرهای آبی رنگ اشاره شده‌است ; بررسی اثر دما بر کولر آبی

کولرهای آبی رنگ مثل اکثری از اسباب و اثاث و امکانات دیگر براساس مدل کاربری و به کارگیری مایحتاج از آن ها به اشکال مختلفی به شرح پایین تقسیم می گردند :

کولرهای آبی رنگ پرتابل یا این که متحرک , همانگونه که از اسم آن معلوم است قابلیت و امکان نقل و انتقال و پرتابل بودن را داراست . مخزن این کولر یا این که به طور دستی لبریز می شود و یا این که قابلیت و امکان اتصال بدون واسطه به شلنگ و شیر آب را داراست .
کولر آبی‌رنگ اثبات که رایج ترین گونه کولر آبی‌رنگ است به دلیل داشتن بعدها بزرگ بر روی پشت بام یا این که حیاط یا این که بعضی در تراس نصب میشود و با به کار گیری از شبکه کشی میتوان از هوای خنک آن سود مند شد .
کولرهای آبی‌رنگ اثبات , از لحاظ شیوه خنک کنندگی هوا , به دو مدل کلی کولرهای آبی رنگ معمولی ( با پوشال ) و کولرهای آبی‌رنگ سلولزی تقسیم میگردند .

همان گونه که میدانیم در کولر آبی‌رنگ معمولی , با ریزش آب روی پوشال ها و عبور هوا از فی مابین پوشال های تر , هوای خنک تولید می شود و اما پوشال بعداز دوران کمتر از یک ماه پیوستگی خویش را از دست می‌دهد و خالی شدن پوشال در برخی نقاط , سبب کاهش بازده خنک کنندگی در کولرهای آبی‌رنگ معمولی و پوشالی میشود . سرویسکار کولر آبی مشهد

در کولر آبی‌رنگ سلولزی به جای پوشال از پد های سلولزی به کارگیری میگردد که بدلیل پیوستگی حجمی سلولز نسبت به پوشال تامین هوای خنک در کولرهای سلولزی به طور خوبتر و پیوسته تری انجام میشود .

استعمال از پد سلولزی بجای پوشال در کولر های آبی‌رنگ , بدلیل خواص جذب بیشتر آب نسبت به پوشال و همینطور قرارگیری لایه های منظم , موج دار و یکنواخت سلولز در کنار نیز , توزیع یکنواخت آب بر روی پد سلولزی و در سود وجود بیشترین مرحله تماس اثر گذار در میان هوای عبوری و تراز مرطوب پد سلولزی , منجر ساخت خنکی بیشتر ( حدود ۲ تا ۳ رتبه سانتیگراد بیشتر از کولرهای با پوشال ) و عدم انتقال ذرات آویزان هوا و باکتری ها به درون شبکه کولر میگردد .

کولر آبی‌رنگ با رشته هوادهی پروانه ای یا این که آکسیال :

درین جور کولرهای آبی‌رنگ که مستقیما در محل پنجره قرار میگیرند , تنها قابلیت هوادهی بی واسطه و سوای قابلیت و امکان عبور هوا از شبکه موجود هست . ( بطور کلی نصب رشته سانتریفیوژ در کولرهای آبی رنگ اثبات جهت غلبه بر افت فشار عبور هوا از داخل شبکه های هوای کولر انجام می پذیرد ) , ولی در‌حالتی که مایل به استعمال بی واسطه و سوای شبکه کشی از کولر آبی رنگ برای هر محل باشید میتوانید از اشکال کولر های آبی رنگ با حرفه آکسیال ( پنجره ای ) که ارزش آنان تقریباً نصف ارزش کولر های آبی‌رنگ متداول میباشد به کارگیری نمایید . ( اما فراموش نکنید که جهت تامین هوای نو این کولرهای آبی رنگ هم می بایست این کولرها در فضای بیرونی ساختمان نصب شوند ) گونه پرتابل این کولرها هم می بایست در محلی قرار گیرد که پشت آن , هوای آزاد خارج از اتاق جریان داشته باشد . به این ترتیب کولرهای آبی رنگ با رشته هوادهی آکسیال ( پنجره ای ) صرفا در مواقعی قابل استعمال هستند که هوای خنک آن ها از دهانه خروجی هوای کولر مستقیما و سوای شبکه کشی به فضای متبوع دمیده شود . نصب ایزوگام روزانه ۳۰ سرویس نخاله برداری در خرمشهر انجام می شود

همینطور کولرهای آبی‌رنگ از لحاظ محل و روش هوادهی هم به دو مدل تقسیم میشوند .

۱ . کولرهای آبی رنگ که دهانه هوای خروجی یا این که شبکه هوادهی آن‌ها در یک کدام از اضلاع کناری کولر آبی رنگ قرار گرفته اند و هم کولرهای هوادهی از بالا که شبکه هوادهی آن ها در سقف کولر قرار گرفته است .

۲ . کولرهای آبی‌رنگ هوادهی از بالا : این کولرهای آبی‌رنگ که مطلوب ترین تعیین جهت نصب در بالکن یا این که حیاط واحدهای مسکونی هستند , اولا قابلیت خنک نمودن هوای محل ورود از هر چهار جهت کولر را دارا می‌باشند و ثانیا در صورت نصب در بالکن یا این که ایوان , با اعتنا به هوادهی از بالا , دارنده قابلیت شبکه کشی راحت تری میباشند .

نکته قابل توجه درخصوص فعال سازی کولرهای آبی رنگ با دقت به آمار برق گرفتگی های سبب ساز به فوت در خدمت کولرهای آبی‌رنگ این‌که قبلی از خدمت سالیانه یا این که فصلی آنان حتما کلید برق دستگاه را خاموش نمایید یا این که از سرویسکاران زبده امداد بگیرید .

قابل ذکر است کولرهای آبی رنگ با هوادهی از بالا در هر دو جور کولر آبی‌رنگ با پوشال و کولر آبی رنگ با سلولز ایجاد و عرضه می گردند .

برای دانایی از اشکال , مزایا , چگونگی نصب و فعال‌ساز‌ی و . . . کولر آبی رنگ به وبسایت منبع و فروشگاهی دماتجهیز مراجعه کنید .

لطفا به این مطلب رای دهید:
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

پست‌های مرتبط

یک نظر بگذارید

قالب وردپرس