شما این‌جا هستید
تعمیر کولر گازی مشهد 

لوله بازکنی -

بهره برداري بهينه از کولر گازي

در صورتيکه مايل هستيد در کنار سود مندي از هواي خنک و مطبوع کولر گازي , هزينه برق مصرفي شما خيلي بالا نباشد مي‌توانيد دماي کولر را روي 26 سکو سانتيگراد تنظيم نماييد در اين صورت با وجود روشن بودن حرفه پنل داخلي که مصرف برق آن بين 15 تا 30 وات است در بيش‌تر زمان‌ها کمپرسور دستگاه که بيش‌ترين سهم را در برق مصرفي کولر داراست خاموش خواهد بود . در اينجا مجددا ياد آوري مي نمائيم قرار داشتن پنل داخلي مستقيما روبروي محل نشستن ساکنين ضروري است .  نصاب کولر گازی در مشهد

در‌صورتی‌که هنوز لامپ‌هاي سوئیت خویش را به لامپ‌هاي کم مصرف تغيير نداده‌ايد , بدانيد گرماي حاصل از لامپ‌هاي قديمي تاثير بسزايي در افزايش زمان‌هاي کارکرد کولر اسپليت و مصرف برق بيش‌تر مي‌گردد بنابراين واجب است بلافاصله نسبت به تعويض آنها با لامپ‌هاي کم مصرف مبادرت نمائيد . تعمیرکار کولر گازی تهران

در حالتی که تراز پنجره‌ها نسبت به تراز کل واحد شما زياد است توصيه مي‌شود جهت جلوگيري از ورود تشعشع گرمايي در فصل‌تابستان از پنجره‌هاي دو جداره يا پوشش‌هاي ضد حرارت و ضد uv روي مرحله شيشه پنجره‌ها استعمال نماييد . اين پوشش‌ها که به راحتي بر مرحله شيشه قرار مي‌گيرند يکبار براي هميشه خيال شمارا از ورود تششع گرمايي در فصل‌تابستان و همچنين تششع سوزوسرما در فصل زمستان آسان مي‌نمايد .

ولی در زمینه‌ی پنجره‌هاي ساختمان‌ها بهترين گزينه به کار گیری از پنجره‌هاي upvc با شيشه‌هاي دوجداره و بازتاب مي‌باشد . چنانچه در هم اکنون ساخت يا بازسازي ساختمان خویش هستيد خوب تر است از پنجره‌هاي upvc به کار گیری نماييد , زيرا اين پنجره‌ها با جلوگيري از نفوذ هواي سرد و گرم و ورود صدا و غبار و ذرات آویزان هوا منجر بيش‌ترين آسايش و ادب در محيط داخلي سوئیت خصوصا در شهرهاي نا مرتب و آلوده و کثیف مي‌شوند .

خوب تر است با مديريت کارها منزل , به کار گیری از اجاق , اتو و ديگر لوازمي که موجب ايجاد گرما در فضاي خانه مي‌گردد را هم‌زمان با کارکرد کولر انجام ندهيد . به دلیل آن که گرماي حاصله موجب افزايش زمان کار کولر و مصرف برق بيش‌تر مي‌گردد .

هواي خنک از پنل داخلي معمولاً به سوی روبرو جريان مي‌يابد . بنابراين پنل داخلي را صحیح در جايي قرار دهيد که روبروي محل نشستن يا حضور اعضاي خانواده باشد . ارتفاع پرتاب هوا مبنی بر ظرفيت معمولا بين 5 تا 10 متر مي‌باشد . نبايد اندیشه کنيد حتمی است کل تالار خنک شود تا شما نیز خنک شويد .

با دقت به انباشت هواي گرم در زير سقف , خوب تر است تا جاي ممکن پنل داخلي را پايين‌تر از سقف نصب نماييد . بعضی ديده مي‌شود نصاب‌ها پنل داخلي را در فواصل نزديک به سقف نصب مي‌کنند , در صورتيکه از نگاه زيبايي و تزئينات , ديوارسالن يا اتاق اذن مي‌دهد مي‌توانيد از نصاب بخواهيد کناره بالايي پنل داخلي شما 40 يا حتي 50 سانتيمتر از سقف پايين‌تر باشد اين کار به افزايش جريان هواي خنک در تراز یاری موثري مي‌نمايد .

در فروشگاه‌ها , رستوران‌ها و يا ديگر فضاهايي که طول سقف تا کف در آن ها بيش‌تر از 2 . 8 متر باشد نصب پنل داخلي در طول 2 متري از کف محل متبوع قابل اجرا است .

شستشوي ماهانه و تميزي فيلترها و مرحله کويل اسپليت‌ها با اعتنا به دفترچه راهنماي کولر , در ايجاد هواي مطبوع و خنک و همچنين افزايش بازده دستگاه بسيار اهميت دارا‌هستند بنابراين با بازنمودن درب پنل داخلي بصورت ماهانه فيلترها را بشوييد و تراز کويل را با دستمال مرطوب غبار روبي نماييد . ( فيلترها را بعداز کم آب شدن بصورت اوليه در ورودي هواي پنل قرار دهيد . ) آشنایی با انواع کولر های گازی و نحوه تعمیر انواع کولر گازی

با نصب سايبان بر روي پنل بيروني , کندانسور دستگاه مي‌تواند دور از تابیدن فروغ و روشنایی گرم خورشيد با بازده خوبتر و مصرف برق کم‌تر به تبادل حرارت و خنک کردن گاز کولر بپردازد .

واجب است پنل بيروني به گونه‌اي نصب شود که قابلیت جريان هواي آزاد در پشت آن به راحتي مهيا باشد .

در حالتی‌که عايق لوله‌هاي رابط خصوصا در بيرون از ساختمان از بين رود , اسپليت شما مقداري از خنکي گران‌بهاي کولر را از دست مي‌دهد . بنابراين با بازرسي ساليانه نسبت به ترميم عايق بندي لوله‌هاي رابط مبادرت نماييد .

در سرويس ساليانه حتما علاوه بر در اختیار گرفتن میزان شارژ گاز مورد نياز کولر , از سرويس‌کار بخواهيد از تميز بودن تراز فين‌ها و کويل‌هاي کندانسور بيروني نيز مطمئن گردد .

ساختار کمپرسور کولر گازي گرين تخت گاز R22 :

ساختار کمپرسور کولر گازي گرين تخت‌گاز R22 يا کولر‌هاي گازي قديمي به نحوي است که پس از نیز دما شدن محيط با دمايي که استفاده کننده براي کولر گازي تنظيم نموده است موتور کمپرسور تماما خاموش شده و در انتظار زمان راه‌اندازي دوباره مي‌شود در صورتي که در کولر گازي‌هاي اينورتر گرين کمپرسور به هيچ وجه از مدار بیرون نشده تا براي روشن شدن مجدد نياز به جريان بالا نداشته باشد ; ولی اين صرفا مزيت کولرهاي گازي اينورتر گرين نيست . مزيت ديگر آن آغاز کار کمپرسور در بدور پايين بوده که به طور تدريجي‌ بدور موتور افزايش مي‌يابد به اين ترتيب با آغاز و اتلاف انرژي روبرو نيستيم حتما شيرهاي انبساطي‌ در مسير کمپرسور تعبيه شده که در مصرف برق اوليه صرفه جويي‌ مي‌کند تا مثلا يک دستگاه 24000 BTU/h که بين 7 تا 10 آمپر مصرف برق دارااست به تراز مصرف 3 الي 5 آمپر رسد يعني ميزان مصرفي پايين‌تر از کولر آبي‌ 7000 که حدود 7 آمپر مي‌باشد .

– گاز مصرفي در کولر گازي‌هاي اينورتر گرين R410a بوده که بسيار سردتر از گاز R22 مي‌باشد . درضمن دماي جوش گاز R410a بسيار بالا خیس از گاز R22 است . اين دو تفاوت در سيستم‌هاي تهويه مورد نظر نقش بسيار سازنده‌اي دارا‌هستند . تعمیر کولر آبی در شرکت ها

– گاز R410a که با اسم پورون شناخته مي‌شود و استاندارد ايالات متحده آمريکا تا سال 2015 را به خویش اختصاص مي‌دهد اسم علمي‌ اين گاز هيدرو فلوئورو کربن ( HFC ) است که آسيبي نیز به لايه‌ي اوزون نمي‌رساند . با اينکه اکثر اوقات واحد‌هاي تهويه هوا به صورت خودکار از گاز R410a استعمال مي‌کنند گشوده نیز اضطراری است قبلی از خريد گونه گاز مورد به کارگیری را بررسي‌ نماييد .

– روان‌کاري R410a به وسیله روغن مصنوعي و R22 بوسیله روغن معدني مي‌باشد .

– هزينه‌ي اوليه‌ي شارژ گاز R410a بيش‌تر از گاز R22 در کولر گازي‌هاي گرين مي‌باشد ولي‌ ارتفاع قدمت گاز R410a بيش‌تر از گاز R22 است .

لطفا به این مطلب رای دهید:
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

پست‌های مرتبط

یک نظر بگذارید

قالب وردپرس