شما این‌جا هستید
مشهد نصب کولر آبی 

لوله بازکنی -

تعمیر , راه اندازی و سرویس کولر آبی

مکانیسم کار کولر آبی رنگ به‌این صورت است که یک دمنده ( حلزونی کولر آبی رنگ ) توسط و رابطه مکانیکی با یک موتور چرخانده میشود و هوایی که در یک محیط مرطوب که اتاق کولر می باشد و بوسیله پمپ آب کولر و پوشال ها این محیط را ذیل حالت رطوبتی خنک خیس کرده به باطن اتاق , شبکه و محیط متبوع انتفال می‌دهد . هم اکنون در صورتی‌که هر کدام از اجزای این سیستم مکانیکی – الکتریکی از کار بیفتد , کولر از کار افتاده و یا این که بازدهی و خنکای متبوع ما‌را ندارد .
اجزای تشکیل دهنده و دوچندان دارای اهمیت کولر عبارتند از : اتاق کولر , موتور کولر , پمپ کولر , پوشال کولر , لوله های انتفال آب به پمپ و پوشال ها , سیم کشی دینام کولر و پمپ کولر , و اجزای مکانیکی که منجر انتقال نیروی کولر به حلزونی می‌شوند از قبیل , فولی کولر , فلکه کولر , شفت کولر , یاتاقان کولر , تسمه کولر و در پایان برزنت و شبکه کشی کولر می باشد . کلید کولر هم وسیله ای برای روشن و خاموش کردن کولر می‌باشد . تعمیرات کولر آبی مشهد

هر یک از این اجزا از کوچک تا بزرک از کار بیفتند بدون دعوا ارزش , کولر احتمالا کار نکند یا این که کارکرد مطلوب نداشته باشد . فساد اجزا مکانیکی شاید سبب سوختن موتور کولر هم بشود .

نصب , تعمیرات و خدمت کولر آبی‌رنگ , گازی و سلولزی

کولر‌ آبی‌رنگ بایستی هر سال بررسی شوند و بعضا از بخش‌های آن مانند پوشال‌ , حتما عوض شود . پوشال‌ , محل قابل قبولی برای رویش باکتری‌ها و قارچ‌هاست . این باکتری‌ها و قارچ‌ها که در زمان فصل‌زمستان در میان بافت پوشال پدید آمده‌اند , هنگامی که آب روی پوشال‌ها سرازیر شود , جان می گیرند و معمولا بوی ناخوشایندی تولید می کنند .

اما ایراد تنها بوی بد نیست , آن ها خطر تولید بیماری‌های تنفسی را به همراه دارا‌هستند . بده بستان پوشال هزینه و بها متعددی ندارد پس خوب تر است هر سال عوض شود و در حالتی که می‌پندارید خیلی عالی آنها‌را شسته‌اید , در‌صورتی‌که که پوشال آن کهنه شده‌است آن را ردوبدل نمایید یا این که در غیر این صورت آنها را با آب بشویید تا خاک‌های آن وارد فضای کولر نشود , هر دو سال یکبار پوشال ها را عوض نمایید . اما بده بستان پوشال ها بسته به آب شهر احتمال دارد هر سال اضطراری باشد . برای تنظیم پوشال نو حتماً پوشال هم‌سایز با گنجایش کولر بگیرید . مثلاً در‌صورتی‌که پوشال کولر 6500 را بر روی کولر 4000 ببندید , تراکم بالای پوشال‌های بزرگتر از سایز , موجب ایراد در سیستم گردش هوای کولر می گردد و هوا به صحت به کولر نمیرسد .
در موقع بده بستان پوشال بایستی ابتدا آن را مرطوب کرده و در محل منحصربه‌فرد خویش گذارده و آنگاه کانال سیمی منحصربه‌فرد را روی آن قرار دهید . چگونگی نصب کولر آبی به همراه نقشه نصب کلید کولر آبی به طور کامل و واضح

کولر آبی رنگ یک واتر پمپ آب و یک موتور یا این که دینام دارااست که او‌لین , فعالیت گردش آب و دومین روند گردش هوا را به انجام میرساند . این موتور‌ها هرچقدر قویتر و باشند و خوبتر کار نمایند , کولر همت بهینه‌تری خواهد داشت و انرژی کمتری را نیز مصرف خواهد کرد . در حین بازدید از این موتور , ابتدا می بایست گرد و غبارشان را گرفت و سپس آنان‌را روغن‌کاری کرد . موتور کولر , ۲ قطعه یاتاقان دارااست که بایستی حتماً روغن‌کاری شوند . پیش از روشن‌کردن کولر هم می بایست ابتدا پروانه را با دست تعدادی به دور بچرخانید تا روان شود . پیشنهاد شده که یک دینام نباید بیشتر از 8 ساعت مداوم کار نماید . این موتور به همراه پمپ آب , در خطر گیرپاش و سوختن بر اثر کارکرد بسیار قرار دارا هستند . پس به موتورهایی که دارا‌هستند بی‌توقف میچرخند نیز تصور کنید .

سایه بان کولر برای پرهیز از داغ شدن کولر دوچندان اثرگذار است پس خوب تر است به تفکر یک سایه بان باشید تا دمای درون کولر بالا نرود .

شستشوی کولر را حتما انجام دهید . زدودن گردو خاک و چربی بر کارکرد کولر اثر دارااست . نصب کولر آبی مشهد

بدنه کولر ابی احتمالا بعداز یک‌سری سال , پاره ای جابه‌جا شود . این‌جابه‌جایی معمولا به‌دلیل تکانه موتور کولر به بدنه آن , تولید می گردد . در یک جهت نبودن خروجی کولر با دهانه شبکه , باد خنک را هدر میدهد , به این ترتیب یکی مهم ترین نکاتی که حین خدمت کولر بایستی درنظر داشت , هم‌راستابودن خروجی و دهانه شبکه است که با یک دست ضد‌آب و کلفت نظیر برزنت , پشتیبانی میشود . پارچه‌های برزنتی نیز کم کم جراحت می بینند و احتمالا در کناره و کنارشان , درزهایی پدید بیاید . حتما‌ اعتنا نمایید که چنین درزهایی وجود نداشته باشد و باد خنکی که کولر به هزار زحمت ساخت کرده , به هدر نرود .

هرچه شبکه کولر طویل خیس باشد , بهره‌وری آن کاهش پیدا می نماید و مصرف انرژی کمتر می‌گردد . بر این پایه منطقی به‌نظرمی‌رسد که در آپارتمان‌های یک سری طبقه , گهگاه کولر‌ها از پشت بام , به درون بالکن‌ها نقل مکان نمایند .
کولر می بایست متناسب با متراژ خانه‌ تعیین شود . کولرهایی با حجم هوادهی مضاعف در خانه‌های کوچک , کارکرد دیگری جز هدر دادن انرژی ندارند . برای خانه‌های کمتر از 70 مترمربع , در صورتی‌که کولر بر پشت‌بام است , حجم هوادهی کمتر از 4000 سفارش شده . در صورتیکه کولر در بالکن است , مطلوب است که حجمش حدود 2500 باشد . چنانچه متراژ منزل بین70 تا 110 مترمربع است , کولر پشت‌بامی با حجم4500 و کولر بالکنی 4000 برایش کافی است . به همین نسبت , برای خانه‌های بزرگ‌تر , حجم هوادهی کولر‌ها ارتقاء مییابد و تا ۷۰۰۰ می رسد .

توضیحاتی در مورد نحوه ساخت کولرهای آبی کم‌مصرف بدون موتور و تسمه

لطفا به این مطلب رای دهید:
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

پست‌های مرتبط

یک نظر بگذارید

قالب وردپرس