شما این‌جا هستید
تعمیر کولر گازی تهران راهنمای خرید 

لوله بازکنی -

تفاوت کولر گازي اسپليت , قابل حمل و پنجره‌اي

تفاوت کولر گازي اسپليت ( ديواري ) , قابل حمل ( پرتابل ) و پنجره‌اي / نصاب کولر گازی تهران

سيستم کاري تمامي کولرهاي گازي به يک صورت بوده و همگي از يک روش براي خنک کردن محيط به کار گیری مي‌کنند و تمامي کولرهاي گازي به صورت بخش اعظم براي خنک کردن هواي يک اتاق به کارگیری مي‌شوند و به راحتي به یاری ريموت در دست گرفتن کولر گازي در هر سه جور اسپليت , قابل حمل و پنجره‌اي قابل استعمال میباشند . نصاب کولر گازی تهران

نصاب کولر گازی تهران

 

با اين اکنون براي گزینش بهترين گزينه بايد تفاوت آنان‌را باهم بدانيد .

میزان

کولر گازي اسپليت به دو نصیب تقسيم مي‌شود , يک نصیب براي باطن اتاق و ديگري بیرون از آن که موتور يا کمپرسور آن است تا بتوانيد در محيطي دورتر از محل نصب پنل با دست‌کم صدا به‌کارگيري شود ولی اين گونه از کولر فضاي بيش‌تري را نسبت به کولر گازي‌هاي پنجره‌اي و قابل حمل در بيرون از محيط به خویش اختصاص مي‌دهد با اين هم اکنون در‌صورتی‌که به فضاي باطن اتاق اهميت بيش‌تري مي‌دهيد کولر قابل حمل بدترين گزینش میباشد زيرا فضاي زيادي از زمين کنار پنجره را اشغال مي‌کند . نحوه صحيح مهر و موم و درزگيري داکت اسپليت

طراحي

از دید طراحي بدنه داخلي کولر گازي اسپليت با در حیث به چنگ آوردن اينکه فضاي کمي را اشغال مي‌کند و معمولا بر روي ديوار نصب مي‌شود خوبتر از همگی به حیث مي برسد ولي با دقت به اينکه يک نصیب از آن در بيرون نصب مي‌شود خيلي زيبا به لحاظ نخواهد رسيد بنابراين در‌صورتی‌که به محيط بيرون اهميت مي‌دهيد خوبتر است کولر گازي پرتابل را تعیین کنيد .

نصب

در‌حالتی که يک کولر گازي اسپليت خريداري کرده‌ايد بايد با يک کارشناس براي نصب آن تماس بگيريد و زیرا نیز نصیب داخلي و نیز خارجي آن بر روي ديوار نصب مي‌شوند و اين کار به دليل تخصصي بودن تنها از عهده نصاب کارشناس آن بر خواهد آمد و گونه و محل نصب نيز تأثير بسزايي در ميزان کارکرد و سرمادهي کولر گازي ايفا خواهد کرد همچنين هزينه بيش‌تري را نسبت به نصب کولر قابل حمل و پنجره‌اي بايد بپردازيد . شما مي‌توانيد کولر گازي قابل حمل و پنجره‌اي را خودتان نصب کنيد .

هرج و مرج

ديواري يا اسپليت به دليل اينکه کمپرسور آن بیرون از اتاق است کم‌صدا ترين گزينه براي تعیین است و کولر گازي هاي قابل حمل و پنجره اي به دليل اين که کمپرسورشان مجزا نيست و در محل به کارگیری قرار خواهد گرفت رمز و صداي بيش‌تري دارا هستند . ولی ناگفته نماند که ميزان سروصداي کولر گازي‌هاي قابل حمل بسته به نوع آنها متعدد مي‌باشد .

ظرفيت

اين واقعيت موجود هست که در سيستم اسپليت به دليل اينکه دستگاه سردکن آن جدا از کمپرسور است اين قابلیت را به توليدکنندگان داده که کولر گازي‌هايي با توان فراتر بسازند . نصاب کولر گازی تهران که بتواند محيط بيش‌تري را تهويه نماید و که در مقايسه با کولر گازي پنجره‌اي و قابل حمل اين ظرفيت بسيار بالا بوده و چشم‌گير است .

در انتها کولر پنجره‌اي نسل قديمي‌تري از کولر گازي است که شرکت‌هاي توليد کننده اینک تمایل بسيار بسيار کمي به توليد آن دارا هستند و کولر گازي پرتابل نیز مطمئناً مورد نياز مکان‌هايي است که به هيچ تیتر قابلیت و امکان نصب کولر گازي نیست مکان‌هايي مثل فروشگاه‌هايي که از تهويه مناسبي برخوردار نبوده و در زير همکف و … واقع شده‌اند ولی استاندارد ترين وسيله تهويه مطبوع در اين ميان کولر گازي ديواري يا اسپليت است که تمام تمرکز شرکت‌هاي توليد کننده براي توليد و افزايش تجهیزات در اين کولر گازي به کار برده شده‌است پس درصورتی که شما محدوديت خاصي نداريد توصيه ما به شما کولر گازي ديواري است .
اما با در لحاظ به چنگ آوردن تفاوت‌هاي هر سه جور کولر گازي يکي را که خوب تر به کارتان مي‌آيد گزینش کنيد .

روند اجراي داکت اسپليت چه‌گونه است؟/ نصاب کولر گازی تهران

روند اجراي داکت اسپليت بدين شرح است

1 – بازديد محل پروژه و برآورد ظرفيت
2 – جانمايي هواساز دستگاه داکت اسپليت و بهترين طراحي شبکه با دقت به سقف کاذب
3 – جانمايي کندانسور دستگاه و تعیین محل قرار گيري لوله کشي آبگرم دستگاه و درين
4 – نصب شاسي فلزي هواساز داکت اسپليت
5 – اجراي لوله مسي و کابل دستگاه
6 – اجراي شبکه فلکسيبل
7 – نصب بدون نقص هواساز و کندانسور داکت اسپليت قیمت حمل نخاله و حمل مصالح ساختمانی در تهران

تاثير شارژ گاز کم يا زياد بر کولر گازي

در کولر گازي گيج يا فشار توشه دستگاه بايد در موقعیت نرمال خویش بين 75 – 70 PSI باشد که درصورتی که در ساعتها غير پيکِ گرما ( عصر‌ها يا غروب ) مبادرت به شارژ گاز نمایند بايد بين 55 – 50 باشد . نصاب کولر گازی تهران به این دلیل که در اين ساعت‌ها فشار توشه به جهت خنک بودن هوا پايين‌تر است . تعمیرکار کولر گازی تهران

کم بودن فشار گاز :

در‌حالتی که کولر اسپليت در پهنا 15 تا 30 دقيقه يخ مي‌زند فشار گاز کم است و نشتي در مسير موجود هست و در شرایطی‌که فاصله‌ي يخ زدن دستگاه بين 3 تا 5 ساعت باشد رادياتور کولر ( اواپراتر ) کثيف بوده و بايد سرويس شست‌وشو انجام گيرد .

بالا بودن فشار گاز :

کمپرسور استارت به کار کرده ولی انقطاع و وصل زياد و سريع صورت مي‌گيرد و جدا اورلود که تعدادی مدل عيب منجر آن مي‌شود ( وکيوم نکردن مسير , اتصال کوتاه سيمپيچ کمپرسور کولر گازي , فشار رانش و ساکشن و ولتاژ پايين ) از الويت‌هاي اصلی مي‌باشد .

در صورت تنظيم گاز دستگاه اسپليت ( شارژ گاز ) حتما از پمپ وکيوم استعمال کرده و با آمپر متر و حتي مقدور در ساعت‌ها پيک گرما که سنسور‌ها به خوبي فعالیت کرد ضروری را به موفقیت انتقال داده باشند .

پست‌های مرتبط

یک نظر بگذارید

قالب وردپرس