شما این‌جا هستید
خدمات توالت فرنگی 

لوله بازکنی -

توالت فرنگی بهتر است یا توالت ایرانی؟ ( مقاله انتخابی )

معايب به کار گیری از دستشویی فرنگي
بلاخره سرویس بهداشتی فرنگي عالی است يا بد؟
از كدام دستشویی به کار گیری كنيم خوب تر است!
كدام مطلوب خیس است : سرویس بهداشتی فرنگي يا ايراني؟ نشت یابی لوله در منطقه تهران

*** به تازگي ديده مي شود وسيله هايي را براي تبديل دستشویی فرنگي به ايراني ساخته اند تا در مكان هايي حتي بیرون از فرهنگ و تمدن به کار گیری از دستشویی ايراني , مردمان از اين سرویس بهداشتی استعمال كنند تا از معايب و عارضه ها دستشویی هاي فرنگي در أمان بمانند!

بياييد ابتدا به مقايسه طریق قرار دریافت کردن و وضعيت دفع در هر دو سرویس بهداشتی بپردازيم:

در هنگام به کار گیری از سرویس بهداشتی ايراني يا سرویس بهداشتی شرقي يا سرویس بهداشتی آسيايي , ماهيچه هاي ران و عضله شكن به نصیب فراخ روده بزرگ ( سيگموئيد ) فشار مي آورد و در حالتی‌که وزن بر روي پاي چپ بأشد در دست‌کم زمان فضولات دفعي بیرون ميگردد .  خدمات توالت فرنگی لوله بازکنی محدوده شهرک امید

تنها در شرایط فشار به سيگموئيد است كه روده به صورت كامل تخليه مي شود و حتي از انتهاي طحال تا انتهاي مخرج به يكباره دفع صورت ميگيرد و شخص حس سبكي و راحتي مي كند و اين سنگيني روي مثانه نیز فشار آورده و آن را نیز تخليه مي كند .

در هنگام استعمال از سرویس بهداشتی فرنگي , وقتي شخص روي سرویس بهداشتی مي نشيند , ( ايليو سكال ( ( دريچه بين روده كوچك و بزرگ در سمت راست تن ) در حالتي قرار ميگيرد كه به آن فشار مي آيد و دفع به راحتي صورت نمي گيرد و در عين حالا نصیب بالاي ران كاملا به شكم فشار نمي آورد و سبب تخليه كامل و راحت نمي شود و در نتيجه اين فرمان در دراز مقطع موجب بيماري هاي روده بزرگ و كلون مي شود .

*** دستشویی فرنگي و يبوست :

مي توان اعلام کرد يكي از شايع ترين بيماري هاي دستگاه گوارش , بيماري يبوست يا خشكي مزاج است كه سبب ساز مي شود جمع دفعي در روده بزرگ محکم شده و به راحتي دفع نشود . علت اصلي يبوست سرعت كم عبور مواد از روده و يا اختلالات دفع مي باشد . اما برخي از بيماري ها نیز نظير بيماري ديابت و كم كاري تيروئيد و . . . . . و ولی هضم نامطلوب مواد غذایی و مصرف برخي داروهاي ضد فشار خون و يا كاهنده ي چربي خون نیز در ايجاد يبوست نقش دارا هستند .

نشستن در شرایط «چمباتمه» قابلیت تخلیه راحت و بدون نقص روده را مهیا کرده و درین وضعیت خطر باقی ماندن مدفوع در روده که از کارداران حیاتی ابتلا به سرطان روده و آپاندیسیت محسوب میشود , کاهش مییابد .

شخص درین موقعیت نشستن , بدون چاره به فشار وارد کردن به روده برای تخلیه بدون نقص مدفوع نیست که‌این فرمان منجر کاهش آسیب‌های وارده به لگن , بواسیر و چه بسا حمله ها قلبی می شود .

*** سرویس بهداشتی فرنگي و بيماري هاي مقاربتي :

بيماري ها و عفونت هاي انتقالي تماس جنسي , تنها هنگام مقاربت هاي جنسي و از طريق خون و مايعات جنسي شخص آلوده و کثیف منتقل مي شود و إمكان ندارد به بيماري هايي نظیر كلاميديا , سوزاك , سيفليس و ايدز از روي نشستن روي سرویس بهداشتی فرنگي در گیر شويم زيرا اين باكتري ها و ويروس ها نمي توانند بیرون از تن شخص به مقطع طولاني زندگي كنند .

البته ويروس استدلال تبخال تناسلي مي تواند از طريق تماس پوستي نیز انتقال پيدا كند . عفونت تريكومونايي نیز يك بيماري عفوني است كه از رویه تماس مستقيم جنسي يا تماس اندام تناسلي با حوله خيس و يا صندلي خيس دستشویی فرنگي إيجاد مي شود اما , احتمال ابتلا به آن از منش مقاربت خيلي بيشتر است . خدمات نصب و تعمیر توالت فرنگی باغ صبا مرکز تهران

به حیث مي برسد به کارگیری از دستشویی هاي فرنگي مكان هاي عمومي خطر انتقال بيماري هاي پوستي نظير كورك , قارچ پوستي و اشکال دمل و تبخال بيشتر است البته در مكان هايي كه نصیب نشيمنگاه سرویس بهداشتی فرنگي تر و تمیز تميز مي شود , مي توان از آن به کار گیری كرد .

****نكاتي كه بايد بيشتر در رابطه سرویس بهداشتی چه ايراني و چه فرنگي بدانيد :

١ – در‌حالتی که از دستشویی فرنگي به کار گیری مي كنيد حتما ابتدا درب دستشویی فرنگي را نهاده آن گاه سيفون را بكشيد تا بخارات و سموم آن بیرون نشود .
٢ – خانم هاي آبستن در عصر ي بارداري خویش براي نگهداری تندرست ستون مهره ها و پيشگيري از كمر درد مي توانند از دستشویی ايراني به کارگیری نكنند .
٣ – هنگام استعمال از دستشویی ايراني به وضعيت صحيح نشستن اعتنا داشته باشيد .
٤ – دستشویی فرنگي و محل نشستن را مرتبا تميز كنيد و به جور شوينده نیز دقت كنيد تا خطر ابتلا به التهاب هاي پوستي اطراف باسن و ران را به دست‌کم برسانيد .
٥ – خوبتر است در باب استعمال از دستشویی فرنگي هاي مكان هاي عمومي از دستمال كاغذي منحصر به فرد نشيمنگاه استعمال شود .
٦ – سعي كنيد حوله و مسواك را در دستشويي قرار ندهيد تا در معرض بخارات سمي نباشند .

و البته بهترين وضعیت اين است كه به طور همزمان هر دو سرویس بهداشتی را در منزل داشته باشيم كه در حالتی که فردي مبتلا تكرر ادرار يا كهولت سن يا آسيب مفاصل زانو باشد بتواند از سرویس بهداشتی فرنگي به کار گیری كند .

براي به کار گیری از سرویس بهداشتی ايراني يا شرقي خوب تر است به روش صحيح نشستن آن اعتنا شود :

پاها را به پهنا لگن گشوده كرده و مي ايستيم , زانوها را تا مي زنيم و روي زمين چمباته مي زنيم . چنانچه در ناحيه مفاصل يا زانو حس درد وجود داشت كمي وزن را به جلوي كف پا منتقل ميكنيم . اين حركت لگن ها را گشوده , مفاصل ران را قابل انعطاف و فرايند را كاملا تنظيم ميكند .

لطفا به این مطلب رای دهید:
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

پست‌های مرتبط

یک نظر بگذارید

قالب وردپرس