شما این‌جا هستید
تعمیر داکت اسپلیت سرویس داکت اسپلیت نصب داکت اسپلیت 

لوله بازکنی -

داکت اسپلیت در مقایسه با کولر گازی از نظر مزایا و معایب چگونه است و چه تفاوتی دارد؟

عملکرد دستگاه داکت اسپلیت در موقعیت سرمایش دقیقاً شبیه سیستم های اسپلیت یا این که همان کولر های گازی هست . چگونگی نصب و راه اندازی داکت اسپلیت با راهنمای کامل

داکت اسپلیت چیست ؟

داکت اسپلیت ( اسپلیت خانگی ) یکی‌از رایجترین سیستم های تهویه مطبوع در سطح جهان است , این سیستم همانند اسپلیت دیواری از یک واحد داخلی ( هواساز ) و یک واحد خارجی ( کندانسور ) ساخته شده شده‌است که به وسیله لوله های مسی به یکدیگر متصل می گردند .

مزایا و معایب داکت اسپلیت

ستفاده از هوای بازگشت جهت بالا بردن بازده کاری دستگاه و مصرف سوخت کمتر و همینطور هوای نو جهت نیاز مبرم هر واحد آپارتمانی که چه در فصل تابستان و چه در فصل‌زمستان اکسیژن کافی جهت سالم جسمی اشخاص را تأمین کند که‌این مقاله از مزایای دیگر این سیستم می باشد .

 دستگاه داکت اسپلیت

نحوه ی تهویه مطبوع سیستم :

سرمایش و گرمایش درین سیستم بوسیله هواساز با مکش هوای داخلی انجام می پذیرد .
عملکرد دستگاه داکت اسپلیت در موقعیت سرمایش دقیقاً شبیه سیستم های اسپلیت یا این که همان کولر های گازی هست .
بدین مفهوم که‌این دستگاه جهت ایجاد سوز و سرما با به کار گیری از سیکل تبرید گاز مبرد را با عبور از اجزا سیکل نظیر کمپرسور , کندانسور , شیر انبساط و اواپراتور و تغییر و تحول فاز مبرد هوای عبوری از روی کویل اواپراتور را سرد کرده و آنرا به تهویه شونده تحویل میدهد .
روشن است که در این‌حالت مرجع انرژی دستگاه برق می باشد . در موقعیت گرمایش دستگاه به یاری کویل درنظرگرفته شده در دستگاه و جریان آب گرم عبوری از درون کویل هوای عبوری از روی کویل را گرم کرده و آن را به فضای تهویه شونده تحویل میدهد . در‌این‌صورت‌ آب گرم عبوری از کویل به وسیله پکیج یا این که موتورخانه تأمین شده و مرجع انرژی دستگاه گاز می باشد .
در‌این‌حالت‌ دستگاه شبیه فن کویل فعالیت می نماید .

مشخصات :

دارنده کوئل آبگرم فابریک جهت تأمین گرمایش , قابلیت مجهز شدن به شیر برقی سه راه و روش الکترونیکی با قابلیت و امکان امر پذیری از ترموستات , ترموستات جهت تهیه دلخواه دمای محیط , کمپرسور پرقدرت کوپلند مجهز بودن به سیستم فوق کم صدا super silent .

مزایای استفاده از سیستم داکت اسپلیت در مقایسه با بقیه سیستم های تهویه :

استقلال بی نقص سیستم مطبوع در مقایسه با سیستم های مرکزی فراتر بودن راندمان گرمایشی در مقایسه با رادیاتور و گرمایش از کف تقلیل حجم لوله کشی مسی در مقایسه با سیستم اسپلیت و همینطور کاهش حجم لوله کشی آب گرم در مقایسه با رادیاتور , گرمایش از کف , چیلر و مینی چیلر .
کوچکتر شدن داکت تأسیسات در ساختمان , استفاده از شبکه کشی افقی تحت سقف در مقایسه با کولر آبی‌رنگ .
کوچکتر شدن شبکه های توزیع هوا نسبت به سیستم کولر آبی به دلیل کیفیت مناسب تر هوای ایجاد شده و حجم هوای کمتر .

قیمت تمام شده سیستم داکت اسپلیت با کویل آب گرم تقریباً یک دوم هزینه تمام شده سیستم های چیلر و مینی چیلر است . بعضا از تفاوت های داکت اسپلیت های جان دار در بازار : در مثال های موجود در بازار کنترل بازه زمانی حرارتی موقعیت گرمایش صرفا با اعتنا دور رشته دستگاه قابل در دست گرفتن هست . ولی در برخی دستگاه های داکت اسپلیت علاوه بر وجود کنترل بدور فن در سرعت , به دلیل بیش تر شدن شیر سه راهی الکترونیکی در مسیر آب گرم می توان دبی جریان آب محل ورود به کویل را هم کنترل نمود در این‌حالت علاوه بر مدیر خوب تر بر موقعیت گرمایشی در مصرف انرژی هم صرفه جویی میشود .

در دستگاه های داکت اسپلیت به دلیل به کار گیری از جدا کننده روغن قابلیت و امکان لوله کشی بین یونیت داخلی و خارجی تا اختلاف طول 15 متر مقدور می باشد . در حالی که در اکثر وقت ها دستگاه های موجود در بازار جهت رفع این خلل از تله روغن به کارگیری می گردد که علاوه بر راندمان کمتر در دراز زمان عملکرد خویش را از دست داده و نهایتاً سبب ساز به پیدایش خلل در کمپرسور و سوختن آن می‌شود . قابلیت ایجاد سرمایش در دمای بیرونی 8 سکو سانتی گراد به بالا استفاده از فین های آنتی اکسیدان جهت پرهیز از خوردگی و پوسیدگی کابینت گالوانیزه با پوشش پلی است کم صدا و کم مصرف دسترسی سهل و آسان به فیلتر هوای قابل شستشو از زیر دسترسی به دمنده و موتور فارغ از نیاز به جدا کردن بی نقص قطعات برای تعمیرات دارا بودن کوچکترین بعدها یونیت داخلی در مقایسه با بقیه دستگاه ها از این نقطه لحاظ دستگاه داکت اسپلیت بیشترین سازش را با معماری و پباده سازی فضای داخلی فضای مورد به کار گیری می نماید .

معایب استفاده از داکت اسپلیت

کنترل زوم ندارد , زمانی که دستگاه باطن سوئیت روشن می‌گردد تمام گوشه و کنار از جمله تالار و اتاق های خواب نیز دما می شوند . با وجود ترموستاتی که در بزرگترین گوشه و کنار قرار گرفته است دمای هوا اندازه گیری می شود و این از بزرگترین معایب سیستم داکت اسپلیت است .
در مقایسه با مینی چیلر یا این که چیلر مصرف برق آن تا حدودی فراتر هست البته نسبت به اسپلیت دیواری مصرف برق آن کمتر است .
در بیشتر داکت اسپلیت ها صدای دستگاه آزار دهنده هست . ( برای این عیب چاره مهندسی سفارش خواهد شد ) مزایای کولر اسپلیت

 دستگاه داکت اسپلیت

در انتخاب دستگاه داکت اسپلیت دو فاکتور بسیار حیاتی وجو دارااست :

انتخاب دستگاه

اجرای درست و اصولی

برای بهره مندی ازبالاترین کارایی سیستم داکت می بایست اجرای شبکه کشی و لوله مسی بوسیله اشخاص کارآزموده صورت پذیرد . به راحتی میتوان اعلام‌کرد 50 درصد کارایی دستگاه متعلق به اجرای اصولی دستگاه است .
از معایب دستگاه داکت اسپلیت می شود به خیزش باد کم و انتقال صدا در همگی ی مارک های مو جود در بازار اشاره نمود که متأسفانه به دلیل دیده پوشی موسسه ها از این مسأله به آن توجهی نمیشود ولی این به‌این معنی نیست که‌این دستگاه کارایی قابل قبولی ندارد بلکه غرض این است که در اطراف های Out Door فارغ از دیوار و سالنی استفاده از آن سفارش نمی شود , همینطور به دلیل اشغال فضای بسیار در ساختمان های مسکونی مشکلاتی را تولید می نماید . در دور و بر های بزرگ هم داکت اسپلیت کاربرد چندانی ندارد , چون برای اطراف هایی که نیاز به تناژ تبرید بالا دارا هستند , داکت اسپلیت پباده سازی نشده است اگر‌چه متأسفانه گهگاه شنیده می گردد که بعضی , داکت اسپلیت را بیشتراز ظرفیت واقعی می‌فروشند .

راه‌حل صدای داکت اسپلیت :
آیا حذف صدای ناشی از نوسان الکترو فن ها و داکت اسپلیت ها میسر میباشد ؟

لطفا به این مطلب رای دهید:
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

پست‌های مرتبط

یک نظر بگذارید

قالب وردپرس