شما این‌جا هستید
تعمیر کولر آبی راهنمای خرید مشهد 

لوله بازکنی -

راهنماي خريد کولر آبي

عمده ما با کولر , اين وسيله برودتي قديمي آشنايي بی نقص داريم و شايد يک‌بار نیز که شده سري به درون اين باکس فلزي آبي ‌رنگ زده باشيم .
گرچه رنگ آبي آن حس خنکي مختص و رمانتيکي برايمان به ارمغان خواهد آورد , البته در صورتی توجهي به طریق کارکرد قطعات گوناگون آن نداشته باشيم , به جاي وقار صرفا عصبي خواهيم شد و در نهايت خيس عرق به يکي از تاسيساتي‌هاي محل مراجعه خواهيم کرد تا مجدد از هواي خنک آن لذت ببريم .
بد نيست بدانيم درحال حاضر حدود 70 درصد مردمان ايران از هواي خنک کولرهاي آبي لذت مي مارک ; بنابراين با اعتنا به گستردگي مصرف کنندگان ضروری است بدانيم اين وسيله ظاهرا بی آلایش نیز پيچيدگي‌هاي مختص خویش را داراست که بايد به آن دقت داشته باشيم .
کولر آبي که اکنون با دو نوع سلولزي و معمولي در اختیار ماست , ريزه کاري‌هاي خاصي براي خوب تر کار کردنش داشته که بد نيست آنها را بدانيم .
به ياد داشته باشيم چنانچه براي تهيه کولر آبي تصميم گيري مي‌کنيم , بهترين زمان خريد آن قبلی از فرا رسيدن فصل‌تابستان است , زیرا مي توانيم با اين کار مقداري پس انداز کنيم . سرویسکار کولر آبی در مشهد تفاوت میان فاضلاب های شهری و صنعتی

به چه شکل کولر آبي مطلوب بخريم؟

به صورت کلي براي خريد کولر آبي مطلوب تعداد اتاق , تعداد خروجي هوا يا به عبارتی دريچه‌هاي اتاق , محل جغرافيايي , آفتاب‌گير بودن محل متبوع و ضخامت ديوارها بايد مورد محاسبه قرار گيرد .
مثلا يک سوئیت صد متري دو خوابه در طبقه دوم از يک سوئیت چهارطبقه خيابان شيراز تهران با دقت به موردها ياد شده نيازمند يک کولر آبي با توان 4500 خواهد بود خیر بيشتر . يا اين که يک سوئیت يک خوابه 60 متري طبقه سوم يک سوئیت چهار طبقه مي تواند با يک کولر 3500 به طور کامل خنک شده و تابستاني مطبوع را همراه با ساکنانش تجربه نمایند .

يادآوري : در صورت سايه و آفتابگير نبودن محل متبوع مي توان 10 درصد از ظرفيت متبوع کاست .

اضطراری به يادآوري است نحوه‌ي شبکه کشي صحيح و عايق بندي ديوارها و پنجره‌ها مي‌تواند در نحوه‌ي محاسبه اين ميزان موءثر باشد . ولی به صورت کلي به ياد داشته باشيد پیشین از خريد از متخصص ها درخواست امداد کنيد .
در شرایطی‌که کولر آبي مطلوب خانه را تعیین کنيم , مي توانيم هواي درون خانه را بين 10 تا 12 رتبه خنک خیس از بيرون تجربه کنيم .
به صورت کلي براي مناطقي که رطوبت آنجا کم‌تر از 25 درصد است , کولر آبي بهترين گزينه است و با مهیا کردن شرايط ايده آل آن مي‌توانيم تا حدود 30 درصد در مصرف انرژي صرفه جويي کنيم .
کولر آبي براي شهرهاي تهران , قزوين , قم , شيراز , اصفهان , يزد , کرمانشاه , کرمان , خراسان , سمنان و کاشان مطلوب است و مي‌توان از گرماي هواي تابستانه اين بخش ها به سرماي کولر آبي پناه موفقیت .
واجب به يادآوري است تمام کولرهاي جان دار در بازار ايران داراي منزلت انرژي G يا F می باشند .

بهينه سازي کولرهاي آبي

در شرایطی که علاقه‌مند هستيد هميشه از هواي خنک کولر آبي خودتان لذت ببريد , به اين نکات اعتنا کافي داشته باشيد :

انجام سرويس‌هاي دوره‌اي قبلی از آغاز تابستان

تعويض پوشال‌ها به طور هر ساله روشهای دفع فاضلاب خانگی و صنعتی

روغن کاري ياتاقان‌هاي کولر به طور ماهانه

بررسي تسمه کولر
در صورتی‌که در گیر خوردگي يا ترک شده باشد , بايد تعويض شود اما ميزان سفتي آن مي‌تواند در مصرف انرژي و بازدهي کولر موءثر باشد . براي آزمون کردن آن کافي است که با دست تسمه کولر را وقتي جاي خویش قرار گرفته , به باطن فشار دهيد . انعطاف آن نبايد بيش از يک سانت باشد ; محکم بودن زياد يا شل بودن زياد همواره براي بازدهي کولر زیان آور است . تعمیرات کولر آبی تهران

رسوب زدايي از پره‌هاي ورودي هواي در کولر
اين کار سبب عبور مطلوب آب از روي پوشال خواهد شد .

تميز کردن توري پمپ آب کولر
سطح بودن کولر
تنظيم شناور آب
رسوب گيري کف کولر
جرم گيري شلنگ‌هاي انتقال آب از پمپ روي پوشال‌ها
تنظيم سيستم توزيع آب يا ناوداني پنجره‌هاي کولر براي توزيع يکنواخت آب روي پوشال
بازديد برزنت ( محل اتصال دهانه کولر به شبکه )
بازرسي باکس تقسيم برق
غبارگيري از رشته درون کولر و پره‌هاي آن

معايب کولرهاي آبي

دو عيب بزرگ سبب ساز شده که برخي ارزان بودن کولرآبي را فراموش نمایند و به سوي کولرهاي گازي روي آورند ; اولين عيب بوي نامطبوع کولرهاي آبي و ديگر آلودگي بالاي آن ها براي شهرهايي مثل تهران است .
هر چند اين باکس آبي رنگ مشکلات ديگري همچون گرفتگي پوشال‌ها , گرفتگي پمپ آب , زنگ زدگي و مصرف زياد آب را در کارنامه خویش ثبت کرده , البته با روش‌هايي که تا قبل از این گفته شد , مي‌توان مصرف را به دست‌کم رساند و تنها اين دو قضیه باقي خواهد ماند . با اين حالا نکته جذاب اين که هر دوي اين معايب اکنون قابل برطرف شدن می‌باشند .

الف ) دسته بوي بد کولر :

شايد اين احساس نامطلوب را تجربه کرده باشيد که وقتي کولر آبي خانه را روشن مي‌کنيد , بوي لجن کل منزل را فرا مي‌گيرد و شايد گاهي نیز به همين دليل از خير هواي خنک آن قبلی ايد , ولی زود از کوره در نرويد , زیرا صرفا کافي است يک ليوان وايتکس يا شيشه شوي درون آب کولر بريزيد و اذن دهيد نيم ساعت فارغ از روشن بودن دينام , تنها پمپ کولر کار نماید , بعد از آن آب محیط ذخيره آب را تعويض کنيد و مجدد از آب مالامال کنيد .
هم اکنون با افزودن يک لیوان شيشه شوي مي توانيد از هواي خنک کولر لذت ببريد و در صورتیکه واجب شد اين چرخه را مجدد تکرار کنيد . به ياد داشته باشيد از شوينده هاي قوي مانند پودر لباسشويي يا مايع ظرفشويي هیچ زمان استعمال نکنيد , زیرا کولر شما به حباب ساز تبديل خواهد شد .

ب ) آلودگي هوا :

البته آلودگي هوا که پديده غريبي براي شهرهاي بزرگ مانند تهران نيست , منجر شده اين وسيله سرمايشي در گیر ضعف شود , زیرا براي خنک کردن هوا , کولرهاي آبي نيازمند کشيدن هواي بيرون به باطن می‌باشند . سيستم کولر طوري طراحي شده که با اين کار سبب خنک شدن هوايي که از روي پوشال‌ها عبور کرده , بشوند که درواقع گونه های کار نیز همين جاست . اين عبور دائمي هوا از روي پوشال‌ها منجر مي‌شود تا ميکروب , ويروس يا قارچ‌هاي متفاوت روي آن توده شود و با دميدن هوا به درون خانه شیوه يابند ,

لطفا به این مطلب رای دهید:
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

پست‌های مرتبط

یک نظر بگذارید

قالب وردپرس