شما این‌جا هستید
لوله کشی 

لوله بازکنی -

لوله های مسی

لوله های مسی بسته به ضخامت دیواره شان به سه جور K , L و M پباده سازی می‌شوند که به ترتیب از ضخامت دیواره شان کاسته می شود . قطر فرنگی این سه جور لوله شبیه نیز است که قابلیت و امکان به کارگیری از فیتینگ ها و شیرهای یکسان را برای هر سه گونه لوله آماده می نماید . به خاطر کم بودن فشار در سیستم های گرمایش هیدرونیک منازل مسکونی و ساختمان های تجاری کوچک , کم ضخامت ترین مدل یعنی تیپ M درین سیستم ها مورد به کارگیری قرار میگیرد . این لوله با همین ضخامت , تعدادی برابر اقتدار تحمل فشار بیشتری نسبت به بخش های دیگر سیستم هیدرونیک دارااست . بعضی از استانداردها اضطراری میدانند که برای انتقال آب مصرفی از مدل L استعمال شود . همینطور در‌صورتی‌که در مسیر لوله خم کاری وجود داشته باشد دسته L ترجیح داراست . لوله کشی

لوله های مسی مقاومت مطلوبی در قبال خوردگی حاصل از اکسیژن محلول در آب دارا هستند . اگر چه این لوله ها برعلیه گونه های دیگر خوردگی مصونیت ندارند . اسید حاصل از تغییرات شیمیایی ضد یخ های اساس گلیکول در دماهای بالا میتواند به‌این لوله ها جراحت برساند . این گونه خورندگی مخصوصاً در سیستم های شمسی که گاهاً آب در کلکتور آن­ها زیر تابیدن شدید آفتاب به بازه متعددی اثبات می‌ماند فیس میدهد . لوله های مسی همینطور درمقابل غلظت های بالای سولفید هیدروژن زخم پذیرند .

لوله های مسی مورد استعمال در تاسیسات گرمایی و سرمایی باید مطابق یکی استانداردهای 1786DIN , 88D ANSI , part1 2871 BS و 274ISO باشد . در آوردن جسم از چاه لاله زار مرکز تهران

لوله های پلیمری

در صنعت تاسیسات خوردگی و رسوب گذاری در لوله های فلزی خسارات و مشکلاتی را به وجود میاورد . برای حل این ایراد کارایی ­های متعددی انجام یافته است . یکی‌از راه­هایی که برای حل این مشکلات توصیه شده‌است به کار گیری از لوله های پلیمری است ولی به کار گیری این لوله ها در کار نشان داده که هرچند جایگزینی فلز با پلاستیک موضوع خوردگی و پوسیدگی لوله را حل می کند با این وجود مشکلات دیگری به همراه دارااست که درین بخش به آن به صورت مختصر پرداخته شده‌است .

لوله های پروپیلن

لوله های پلی پروپیلن را می­توان در شبکه­های لوله کشی زیر فشار هم به کاربرد , اما دامنه کاربرد آن اختصاصی به خطوط فشار زیر ( مصارف باطن ساختمانی , لوله کشی آب سرد و گرم بهداشتی ) است . امرزوه از این لوله ها در انتقال مواد شیمیایی و سیستم فاضلاب هم به کار گیری مضاعف می ­گردد . این لوله ها درسه نوع PP – H و P – B و PP – R طبقه بندی می­ شوند . این لوله ها دارنده کم ترین چگالی درمیان تمامی لوله های گرمانرم است . ساختار سمولکولی اشکال لوله های پلی پروپیلن باعث شده که مقاومت آن­ها در قبال سیال­ها دوچندان متعلق به دسته سیال از جمله بازی و یا این که اسیدی بودن و میزان مشقت سیال و همینطور میزان دما و وضعیت محیطی باشد . این لوله ها به دلیل مقاومت بالایی که در وضعیت گرمایی دارا هستند برای حمل سیالات متعدد با دمای یگانه کاربرد فراوانی پیدا کرده­ اند

آنچه طبق استانداردهای ذی‌ربط اهمیت داراست محاسبه قدمت اثرگذار لوله های پلی پروپیلنی در سیستم­های گرمایش است که دراین جا برای یک زمان کاری 50 ساله توضیح داده می ­شود . در یک زمان 50 ساله عملاً 14 سال از این زمان آب باطن این لوله ها با دمایی حدود 20 سکو سانتی­گراد عبور می­ نماید چرا‌که قطعاً 5/3 ماه ازسال سیستم گرمایی خاموش است و تهیه و تنظیم آبگرم برای آن معنایی ندارد و این در معنای 14 سال از 50 سال است . در همین زمان 50 ساله ذکر شده , حداکثر 25 سال آب باطن لوله ها با دمای 60 رتبه سانتی­گراد عبور می­ نماید که جهت آب جانور برای مصرف استحمام است . در حداکثر 10 سال از عصر 50 ساله آب با دمای 80 مرتبه سانتی­گراد عبور می­ نماید . در غایت در عصر 50 ساله , به بازه یکسال به طور دایمی می توان آبی‌رنگ با دمای 90 مرتبه سانتی گراد را عبور اعطا کرد و در همین زمان 100 ساعت آب 100 سکو سانتی­گراد می‌تواند عبور نماید . تعمیر و لوله بازکنی توالت فرنگی در الهیه شمال تهران فوری

از مزایای لوله های پلی پروپیلن به مورد ها پایین می­توان اشاره نمود .

عدم پوسیدگی از درون و بیرون : این لوله ها با قرارگیری در معرض رطوبت و مواد خورنده­ای همچون گچ , آهک و دیگر مواد ساختمانی در گیر خوردگی نمی­ شوند .
وزن کم : وزن این لوله ها با اعتنا به پلیمری بودن محصول آن­ها , مضاعف کم خیس از لوله های فلزی است بدین ترتیب حمل و نقل و عملیات لوله­ کشی با این لوله ها راحت ­تر است .
ذیل بودن ضریب سوق دهی حرارتی : این لوله ها ضریب جهت دهی حرارتی ذیل ­تری نسبت به لوله های فلزی دارا‌هستند . بدین ترتیب وقتی که از این لوله ها برای انتقال آب گرم یا این که سرد استعمال شود , نسبت به لوله های فلزی انرژی کم تری در خلال تکان سیال هدر می‌رود .
افت فشار و رسوب پذیری زیر : به دلیل کم خیس بودن زبری تراز داخلی این لوله ها نسبت به لوله های فلزی , افت فشار و رسوب پذیری کم تری دارا هستند .
نصب پر سرعت و سهل و آسان : وزن کم و خط نشان درین لوله ها و زوایای متعدد اتصالات , نصب این لوله ها را پر سرعت کرده­است .
با وجود مزایای نسبی این لوله ها نسبت به لوله های فلزی , این لوله ها به دلیل ساختار فیزیکی و شیمیایی دارنده محدودیت­ هایی هم می‌باشند مه اعم از , موردها ذیل را می­توان برشمرد .

عدم تحمل دما و فشار مضاعف : این لوله ها توان تحمل حرارت مداوم 65 جايگاه سانتی­گراد با فشار 20 توشه برای قدمت 50 سال را دارا‌هستند . بدین ترتیب این لوله ها تنها جهت لوله­ کشی آب گرم و آب سرد بهداشتی ( مصرفی ) مورد به کارگیری قرار می­گیرند و برای لوله­ کشی سیستم­های گرمایشی به کار گیری از آن­ها محدود است .
ضریب انبساط طولی دوچندان : ضریب انبساط طولی لوله های پلی پروپیلن در مقایسه با ضریب انبساط طولی لوله های فلزی بیشتر است . لذا برای لوله­ کشی در مسیرهای بی واسطه با ارتفاع مضاعف واجب است از وسایل در اختیار گرفتن انبساط استعمال شود . چاه بازکنی خیابان ایران

لطفا به این مطلب رای دهید:
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

پست‌های مرتبط

یک نظر بگذارید

قالب وردپرس