شما این‌جا هستید
تهران نصب داکت اسپلیت 

لوله بازکنی -

مزایای کولر اسپلیت

کولر های اسپلیت به دلیل خصوصیت های یگانه پباده سازی فواید متعددی دارا‌هستند به صورت خلاصه این فواید را می توان از یکسری منظر گستردگی کاربری , انعطاف در نصب و کارایی , آسانی سعی آن , باصرفه بودن ارزش اول و هزینه سرازیر و … بررسی کرد . به‌دنبال بخشی ای از فواید این سیستم تشریح می شود .

انعطاف پذیری

انعطاف پذیری سیستم کولر اسپلیت در دو فاکتور انعطاف در نصب و انعطاف در همت بررسی کرد . به دلیل جدا بودن کندانسینگ یونیت و اواپراتور در کولر اسپلیت این سیستم با معماری های مختلف سازگار بوده و قادر است در حالت مختلف معماری و فضای فیزیکی نصب شود و آغاز به عمل نماید . پباده سازی کولر های اسپلیت به صورتی است که میتواند با اعتنا به میزان توشه برودتی ما یحتاج همت خویش را تهیه و تنظیم نماید و میزان برودت ضروری را تامین نماید .

آسانی در سعی و حفظ

همان گونه که در اولِ مقاله تشریح شد کولر اسپلیت دربرگیرنده سه قطعه ی مهم و یک شیر انبساط و امکانات کنترلی میباشد . فقط قطعه ی پیچیده درین سیستم کمپرسور است و بقیه قطعات این سیستم در حقیقت مبدل هوا به مبرد است . در‌صورتی‌که سیستم کولر اسپلیتبا بقیه دستگاه های برودتی شبیه مقایسه شود این سود استنباط می شود که بی آلایش ترین دستگاه از دید حفظ دستگاه اسپلیت است . از سوی دیگر در نصب دستگاه کولر اسپلیت نیازمندی فضای حداقلی برای عبور دو لوله با سایز کم هستیم و در سود تمهیدات خاصی برای نصب این دستگاه مایحتاج نیست . تعمیر کولر گازی تهران

محدودیت های سیستم کولر اسپلیت

کولر اسپلیت در کنار مزایای مختص خویش دارنده معایب و محدودیت هایی است . صدای حرفه در کندانسینگ یونیت سبب تولید آلودگی صوتی می شود که‌این فرمان موجب می شود در مکان نصب کندانسینگ یونیت ملاحظات خاصی در حیث گرفته شود . مسافت ی اواپراتور و کندانسینگ یونیت نمی تواند از حد خاصی بالاتر برود که‌این دستور هم موجب محدودیت در مکان اواپراتور و کندانسینگ یونیت می شود .

اشکال سیستم های اسپلیت

سیستم های اسپلیت از نقطه حیث های متفاوتی تقسیم بندی می گردند درین نصیب از مقاله گونه های مثال های تجاری کولر های اسپلیت را معرفی کرده و به تشریح همت هریک میپردازیم .

کولر اسپلیت تک ناحیه ای ( تک زون )

این جور از سیستم های کولر اسپلیت , بی آلایش ترین جور کولر اسپلیت است که مشتمل بر یک دستگاه کندانسینگ یونیت و یک اواپراتور است . این سیستم امکان در دست گرفتن و تامین سرمایش یک منطقه را دارااست و امکان تهیه توشه برودت در بخش های مختلف نیست . کاربرد این سیستم در بخش ها تک حوزه‌ ای با وسعت کم می‌باشد به نحوی که توزیع هوای آن حیطه در در اختیار گرفتن سیستم باشد .

کولر اسپلیت کانالی ( داکت اسپلیت )

کولر اسپلیت کانالی که تحت عنوان داکت اسپلیت به شهرت رسیده است دربرگیرنده کمپرسور اینورتر دار است و قابلیت و امکان تغییر و تحول توشه برودت مطابق با نیاز حوزه‌ ی مورد تهویه را داراست . تفاوت داکت اسپلیت با بقیه کولر اسپلیت ها توان پرتاب فراتر و گنجایش فراتر است . کولر اسپلیت کانالی در سقف کاذب نصب می شود و محل هایی برای نصب شبکه رفت و بازگشت داراست . شبکه رجوع و برگشت به خواسته بررسی هوای تهویه شده می‌باشد و دستگاه با مقایسه دمای هوای برگشتی و دمای هوای تنظیمی میزان سرمایش را معلوم می نماید . هواساز چیست؟

سيستم کولر اسپلیت کانالی

شبکه رفت داکت اسپلیت , برودت را در فضای متبوع انتقال داده و از روش دیفیوزر های سقفی در اتاق پخش می نماید . با تهیه دیفیوزر های هر بخش می توان حیطه مورد‌علاقه را به طور دستی تهیه و تنظیم کرد . گرمایش سیستم های داکت اسپلیت به دو دسته تقسیم می شود در دسته اولیه سیستم تبدیل به پمپ حرارتی شده و یونیت داخلی به طور کندانسور کار می نماید و در دسته دوم کویل دیگریدر مقابل رشته یونیت قرار می‌گیرد و گرمایش خویش را از روش انرژی الکتریکی , پکیج یا این که موتورخانه مرکزی میگیرد . این امکان سبب شده که داکت اسپلیت تحت عنوان وسیله ی سرمایشی و گرمایشی مقرون به صرفه و با راندمان ی بالا تعیین شود . این سیستم کاربرد پهناور تری نسبت به مدل نخستین دارااست و میتواند در نواحی که وسعت بیشتری داراست مورد به کارگیری قرار گیرد و در‌حالتی که از دمپر های برقی در مسیر شبکه کشی آن مصرف شود کولر اسپلیت کانالی می‌تواند یک‌سری حوزه‌ با موقعیت آسایش متعدد را به صورت غیروابسته در اختیار گرفتن نماید .

کولر اسپلیت چندین حیطه ای ( مولتی زون )

کولر اسپلیت مولتی زون که از نظر سیستم کنترلی توسعه یافته خیس از جور گذشته هست دربرگیرنده یک دستگاه کندانسینگ یونیت با کمپرسور اینورتر دار و چندین اواپراتور است که با لوله کشی های ذی‌ربط به کندانسینگ یونیت متصل میگردند . هریک از اواپراتور ها به صورت غیر وابسته فعالیت می نمایند و در سود هر منطقه میتواند به صورت غیروابسته فعالیت نماید سیستم کندانسینگ یونیت با در اختیار گرفتن اواپراتور ها میزان مبرد مایحتاج آنان را تامین می نماید . کاربرد کولر اسپلیت یک‌سری منطقه ای مکان هایی می‌باشد که از چندین حوزه‌ با حالت آسایش گوناگون دارا هستند .

نکات نصب کولر های اسپلیت

کارایی کولر اسپلیت واسته به نصب درست و اصولی قطعات آن مخصوصا کندانسینگ یونیت آن است . در‌پی مختصرا نکات دارای اهمیت در نصب کندانسینگ یونیت ابلاغ می شود .

مکان کندانسینگ یونیت می بایست به صورتی باشد که دسترسی هوای جدید در آن نصیب مقدور باشد و صدای ناشی از کمپرسور و رشته کندانسور وارد ساختمان نشود . همینطور در شرایطی‌که که کندانسینگ یونیت در سطح ارتفاعی یونیت داخلی باشد , اضطراری است جهت پرهیز از ورود روغن به اواپراتور در مسیر لوله کشی از تله ی روغن مصرف شود .

معرفی و توضیح کامل همه چیز در مورد داکت اسپلیت ها و بخش های تشکیل دهنده آن

لطفا به این مطلب رای دهید:
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

پست‌های مرتبط

یک نظر بگذارید

قالب وردپرس