شما این‌جا هستید
نشت یابی 

لوله بازکنی -

نشت و تعمیر لوله PVC

زمانی که استحکام سيستم بازدارنده نفوذ ريشه در لوله فاضلاب می شود , در واقع نقص‌ حیاتی ديگر يعنی نشت نيز نیست . قیم يک کانال بزرگ فاضلاب در ايلی نوی ( Illinois ) گزارش اعطا کرد که هفت سال پيش نشتی های شديد , منجر شد تصميم به به کارگیری از لوله های PVC فاضلابي بگيرد . به لحاظ او ” لوله PVC فاضلابي تا حد زيادی مشکلات نشت را در کانال کاهش بخشید . ” در نتيجه طی سه سال اخير , او صرفا از لوله PVC فاضلابي در کانال فاضلاب خویش به کارگیری کرده است .  نشت یابی
جهت اتصال لوله و اتصالات پی او سی روشهای مختلفی موجود هست .
۱ – روش اتصال با چسب
در‌این روش از چسب پی او سی که در دمای میان ۴ تا ۴۷ مرتبه سانتیگراد حفظ شده‌است به کار گیری می شود . این چسب نبایستی ظاهری گلوله گلوله , محکم و یا این که یخ‌زده شده داشته باشد .
۱ – ۱ لوله را عمود بر محور برش زده و پلیسه های ساخت شده را با خنجر یا این که سوهان منزه مینماییم .

۲ – ۱ تراز فرنگی لوله را به مقدار مطلوب آرم گذاری نمائید .

۳ – ۱ تراز فرنگی لوله و باطن مادگی اتصال را با پارچه پاک نموده تا عاری از هرگونه آلودگی روغن یا این که رطوبت باشد . آلودگی سرعت چسبیدن را کم کرده و یا این که بازدارنده از چسبندگی مطلوب می شود .

۴ – ۱ تراز فرنگی لوله و داخلی اتصال را با لایه ظرافت از چسب پوشش دهید

۵ – ۱ پیشین از کم آب شدن چسب لوله را با جنبش چرخشی ربع دایره تا انتهای مادگی اتصال وارد نمائید . برای پرهیز از رجوع و برگشت لوله از درون مادگی ۱۵ تا ۳۰ ثانیه زمان حتمی است

۶ – ۱ بعد از نصب چسب مازاد را از محل اتصال با پارچه منزه کنید . زمان کافی جهت ساخت لینک سفت دربین لوله و اتصال ۱۰ تا ۱۵ دقیقه میباشد . اندازه آکس در توالت فرنگی

آزمایش آب بندی طول سه متر بعد از ۲۴ ساعت صورت می‌گیرد

نشت در لوله های PVC و تعمیر این لوله ها

لوله های PVC کم آب در قبال سوزوسرما فراوان دارای اهمیت و آسیب پذیر میباشند . در قبال حرارت فراوان فرم و استحکام خویش را از دست می دهند . بجهت اقتدار مقاومت کم جداره این لوله ها می بایست از فنر لوله گشوده کنی برای گرفتگیمجرای لوله ها استعمال نمود .
اتصال لوله های PVC به وسیله چسب همگانی خیس است . گذشته از اتصال بایستی در مرحله لوله آلودگی زدائی صورت پذیرد و لوله به طور کامل کم آب باشد و بعداز اتصال ۱۰ تا ۱۵ دقیقه حوصله کرد تا محکم شود .
کاربرد لوله های PVC فشار حاذق در سیستم های فاضلاب ساختمان تحت عنوان لوله های عمودی و گردآوری کننده و لوله تخلیه کلیدی فاضلاب است .

لوله های ( U – Pvc ) پلیکا

این لوله ها از هزینه پایینی برای ساخت برخوردار‌است و می‌تواند با لوله های پلیمری , فلزی , چدنی رقابت ویژه ای داشته باشد . این لوله ها در عالم یک کدام از وسیع ترین تولیدها در صنعت آب و فاضلاب میباشند .
گردآوری و تصفيه فاضلاب در دنيای بافرهنگ و صنعتی ما امری حساس و اضطراری است . چنين کاری نيازمند همت فراواني در مديريت هزينه ها است .
پباده سازی , نصب و کارایی کانال فاضلاب بهداشتی بايد به جور اي باشد كه بتواند هزينه هاي پيش بينی شده کارکرد درازمدت آن را توجيه پذير سازد . دلیل اصلی در اين هزینه , هزينه مراقبت از سيستم است که مشتمل بر حفظ های از پيش برنامه ريزی شده و همچنين تعميرات لازم پيش بينی نشده است .

محيط های مخرب

دست اندرکاران مختلفی بی وقفه در کنارهم کار می نمایند تا استحکام کانال فاضلاب را تضمين نمایند . در اصل طراحي سيستم های حفظ بر پایه ی هدف ها زير صورت مي گيرد :
1 – گشوده بودن مسير لوله
2 – درزگيری لوله و اتصالات به خواسته کاهش نشت تا حد ممکن
3 – گردآوری و انتقال اثرگذار فاضلاب
استحکام وعملکرد سيستم لوله های فاضلاب بهداشتی معمولا از سمت عامل ها زیادی تهديد می گردند که مشتمل بر مورد ها زير است :
نفوذ ريشه درختان فرسايش
نشت رسوب چربي
انباشتگی بيش از میزان گل و لای انباشتگی سنگ ريزه
خوردگی
به دليل بعضی از مشکلات لوله های فاضلابي نياز به تعميرات واجب پيدا می نمایند :
شکستگی عرضی گرفتگی لوله
شکستگی طولی حاد شدن شديد
ترک برداشتن خميدگی
به صورت خلاصه مهمترين کارداران مخرب ممکن که تا بحال گزارش شده به شرح زير است :
1 – نفوذ ريشه
2 – نشت بيش از حد
3 – خوردگی

برخورد در قبال محيط های مخرب

مهندسان و متصديان تصدیق می نمایند که جلوگيری از این فرمان در سيستم های امروزی گردآوری فاضلاب واجب است . اين جلوگيری نیازمند آن است که :
( 1 ) اتصالات لوله نشتی نداشته باشد ( 2 ) لوله ترک برندارد . هرگونه سوراخ در لوله يا اتصالات لوله که سبب نشت می شود راهی برای نفوذ ريشه های درختان به وجود می‌آورد . يکی از مديران بهداشت در رابطه اين موضوع اظهار‌کرد : ” گرفتاری حساس اینجانب اتصالات لوله است . آيا نشت می کند؟ آيا در قبال ريشه درختان مقاوم است؟آيا زباله در آن عده می شود؟ ” او توضيح بخشید بزرگترين مشکلی که تا بحال داشته , بدليل ورود ريشه به اتصالات لوله بوجود آمده است . دلواپسی های اين مدير برای سايرين نيز واقعه می افتد . او از لوله هاي فاضلابي PVC با اتصالات واشردار نيز استعمال كرده است . وی در کانال لوله فاضلاب خویش با نقص‌ نفوذ ريشه روبرو نشده است . اين شعور همگانی موجود است که معمولا لوله PVC با اتصالات واشردار که بطور صحيح نصب شده باشد در قبال نفوذ ريشه آسيب پذير نيست .
اخيرا گزارشی از لوله های PVC فاضلابي که به برهه زمانی بيش از شش سال فارغ از تميز شدن در اورگان ( Oregon ) مصرف شده بودند , از تلويزيون پخش شد . مدير اين کانال فاضلاب بطور خاصی درخصوص مورد نفوذ ريشه نگران بود , البته در کمال تعجب بعداز بررسی معلوم گرديد که خط لوله تميز است .
هيچ ريشه ای , هيچ ته نشينی چربی شایان توجه و هيچ گل و لای قابل مراعات ای در اين خط لوله PVC فاضلابي به دیده نخورد .
در ژوييه 1977 در شهر پل ( Pell ) از ايالت آلاباماي لوله بازکنی محدوده آب منگل

چاه بازکنی حکیم نظامی اصفهان

لطفا به این مطلب رای دهید:
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

پست‌های مرتبط

یک نظر بگذارید

قالب وردپرس