شما این‌جا هستید
سرویس کولر گازی مشهد 

لوله بازکنی -

نقش کندانسور در کولر گازي

کندانسور يا تقطير کننده يک مبدل حرارتي مي‌باشد که به سه دسته‌ي هوايي , آبي و آبي هوايي تقسيم مي‌شود .
در کولر گازي از گونه هوايي آن به کار گیری مي‌شود و وقتي که مبرد گازي صورت متراکم شده بوسیله کمپرسور با فشار بالا وارد آن مي‌شود با عبور هوايي که از طريق حرفه کشيده مي‌شود و گذر گاز از لوله‌ها و پره‌ها و خنک شدن در فشار بالا سبب ساز تغيير شرایط از گازي به مايع مي‌شود .
کويل کندانسور از لوله‌هاي مسي که با پره‌هاي آلومينيومي ( فين ) تشکيل شده‌است در طراحي کويل با دقت به انتقال حرارت مورد لزوم مشخصاتي نظیر تعداد فين بر اينچ – صورت , فرآورده و ضخامت فين‌ها تعداد مدار و تعداد رديف لوله کويل مشخص و معلوم مي‌شود .  تعمیر کولر گازی مشهد

روش تشخيص کولر گازي اينورتر اصل و تقلبي

آيا مي‌دانيد کولر اينورتر يا کم مصرف چيست؟
آيا مي‌دانيد روش شناسايي کولر گازي اينورتر چه‌گونه است؟

اين مقاله نکاتي در رابطه خريد کولر گازي اينورتر يا کم مصرف به شما یادگرفتن مي‌دهيم تا درهنگام خريد کولر گازي بتوانيد اينورتر اصل را خريداري کنيد .

با اعتنا به پيشرفت روزافزون دانش و توسعه فناوري در زمينه‌هاي متفاوت زندگي , جريان دانش سال‌هاست که اثاثیه خانگي را نیز زیر پوشش خویش قرار داده و به پيشرفت آن امداد نموده است . مشخصاً يکي از مواردي که روز جاری به آن مي‌پردازيم مشاجره تهويه مطبوع است که عضو جدايي‌ناپذير زندگي روز جاری انسان‌هاست سال‌هاست که ما براي رهايي از گرماي فصل تابستان از روش‌هاي مختلفي استعمال مي‌کنيم ولي حدود 100 سال است که وسيله‌اي به اسم کولر گازي ابتکار عمل شده که راندمان بسيار خوبي داشته و مورد دقت استفاده‌کنندگان قرارگرفته است که شما مي‌توانيد با کم‌ترين دردسر راندمان مناسب و مناسبي از آن دريافت کنيد . مزاياي داکت اسپليت اينورتر چيست؟

دعوا توليد کولر گازي مدت‌هاست که دستخوش تغيير شده و در حالا پيشرفت است و روزبه‌روز وسيع‌تر مي‌شود ولی یک‌سری سالي است که کولرهايي وارد بازار شده که به اسم کولر گازي کم مصرف يا کولر گازي اينورتر شناخته مي‌شود .

در اين مقاله قصد داريم نگاهي اجمالي به اين کولرها انداخته و طرز کار و تعميرات کولر گازي اينورتر و فرق آنان را با کولرهاي معمولي و قديمي‌تر بررسي کنيم و نکاتي را به شما یادگرفتن بدهيم تا بتوانيد آن را از کولرهاي معمولي تشخيص داده و در هنگام خريد کلاه سرتان نرود .

– نحوه‌ي کار کولر گازي به چه صورت است؟

نحوه‌ي کار تمامي کولرهاي گازي به اين صورت است که گاز بسيار سردي که به گازهاي فريوني مشهور میباشند و از ترکيبات شيميايي مخصوصي تشکيل شده‌اند به‌وسيله يک موتور قوي که کمپرسور ناميده مي‌شود در سيکل يا به عبارتی لوله‌هاي کولر گازي که اصطلاحاً فضای خالی شده‌است و چيزي به غیر از همين گاز در آن نیست به گردش در مي‌آيد اين گاز زماني که به پنل داخلي با به عبارتی اواپراتور شما مي‌رسد به‌وسيله باد گرمي که به کويل‌ها برخورد مي‌کند گرم شده و سوز و سرما را به محيط پس مي‌دهد و مجدد به پنل بيروني يا به عبارتی کندانسور برگشته و براثر يک سري تغييرات فراهم رجوع به محيط داخلي خانه مي‌شود و تمامي اين اعمال مکش و پرتاب اين گاز بوسیله کمپرسور انجام مي‌شود . اين خلاصه‌اي از کارکرد دستگاه‌هاي تهويه مطبوع که کولر گازي نیز يکي از آن‌هاست مي‌باشد .

يکي از بزرگ‌ترين معايب سيستم‌هاي قديمي اين است که وقتي موفقیت امر تشخيص اعطا کرد که محيط داخلي شما به‌اندازه کافي خنک شده‌است که اين دما از طريق شما به دستگاه داده مي‌شود فرمان انقطاع کمپرسور را صادر مي‌کند که در خوش‌بينانه‌ترين شرایط 3 توشه در هر ساعت رخداد مي‌افتد و زماني که کمپرسور مجدد دستور روشن شدن را دريافت کرد براي اين کار نياز به جريان بسيار بالاي چندين آمپري دارااست که سبب ساز مصرف شدن برق زيادي خواهد شد و اين نقص‌ بزرگي در اين سيستم‌هاست .

برای مثال فرض کنيد که شما قصد هل دادن ماشين خاموشي را داريد براي روش فتادن اوليه ماشين نياز به انرژي بسيار بالايي است ولي زماني که خط مش زمین‌خورد شايد انرژي چندين برابر کم‌تر براي هل دادن اضطراری داريد و در حالتی‌که بازهم توقف نماید براي شیوه پرتاب کردن مجدد آن به عبارتی انرژي اوليه اضطراری است .

به حیث شما چرا کولرهاي کم مصرف يا اينورتر 50 تا 60 % مصرف برق کم‌تري دارند؟

کولرهاي کم‌مصرف نسل جديد دو تفاوت اصلي با کولرهاي قديمي دارا‌هستند که با همين تفاوت توانسته‌اند مشکلات مصرف برق را تا حد قابل قبولي کم نمایند .
گاز مصرفي در اين کولرها گاز R410a بوده که بسيار سردتر از گازهاي مصرفي کولرهاي قديمي که گاز آن ها R22 مي‌باشد است . تعمیرات کولر گازی پنجره ای

دليل :
دماي جوشش گاز R410a منفي 52 در جه سانتي‌گراد است و اين در حالي است که دماي جوشش گاز R22 منفي 41 مرتبه سانتي‌گراد بوده که اين تفاوت در سيستم‌هاي تهويه مطبوع بسيار قابل‌توجه و نقش مهمي در توليد سوز و سرما در برهه زمانی زماني کم‌تر خواهد داشت . سرویسکار کولر گازی در مشهد

ساختار کمپرسور يا به عبارتی قلب تپنده سيستم تهويه مطبوع يا کولر گازي‌هاي قديمي همان‌طور که در ابتدا توضيح داده شد به نحوي است بعداز هم‌دما شدن محيط با دمايي که شما براي کولر گازي تنظيم کرده‌ايد موتور يا کمپرسور کولر گازي کاملاً خاموش و معطل خواهد ماند تا مجدد از طريق امر مادربرد به کار گيري شود که همين شروع دوباره سبب مصرف جريان بالايي از برق است .
البته در کولرهاي اينورتر با اعتنا به کمپرسور و قطعات و مدارات فرماني که در آن کار برده شده‌است سيستم به نوعي طراحي شده که کمپرسور هيچ‌گاه کاملاً از مدار بیرون نمي‌شود تا براي روشن شدن مجدد جريان بالايي بخواهد بلکه بدور حرکتي يا توان موتور به حدعقل خویش خواهد رسيد تا براي خنک کردن دوباره محيط نياز به جريان بالايي براي آغاز نباشد .
در حقيقت اين کمپرسورها فرکانسي بوده و قابليت کم ‌و زياد شدن راندمان را دارا هستند مثل لامپ‌هاي ديمر دار که قابليت کم و زياد کردن فروغ و روشنایی را دارا‌هستند .

– چطور مي‌توان يک کولر گازي اينورتر را از کولر گازي معمولي تشخيص داد؟

با اعتنا به بازار داغ کولرهاي اينورتر متأسفانه بسياري از اشخاص فرصت طلب از عدم شناسايي کولر گازي اينورتر مبادرت به کلاه‌برداري از مشتريان کرده و کولر گازي‌هاي معمولي را به‌جاي کولر گازي اينورتر به مشتري معرفي مي‌کنند که علاوه بر کيفيت پايين اين کولرها هزينه بيش‌تري را نيز بابت اينورتر بودن آن دريافت مي‌کنند

لطفا به این مطلب رای دهید:
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

پست‌های مرتبط

یک نظر بگذارید

قالب وردپرس