شما این‌جا هستید
دسته‌بندی نشده 

لوله بازکنی -

نکاتی برای سرویس کولر در فصل تابستان

فصل بهار که از نصفه می گذرد , گرمای هوا بر لطافت نسیمش چیره می شود . این جاست که بایستی آهسته آهسته به تفکر مقدمات ورود به فصل گرم سال شویم و خویش را به خنکای تصنعی وسایل سرمابخش بسپاریم . اکثری از مردمان برای رهایی از این گرمای دشوار به کولرهای آبی رنگ پناه میبرند البته فعال‌ساز‌ی و خدمت کولر که تعدادی ماهی است بلااستفاده بوده اند حکایتی داراست . کولر سیستم کولر آبی‌رنگ از سه محل ورود برق , آب و هوا ساخته شده شده‌است و صرفا یک خروجی هوای مرطوب و خنک دارااست . کابل برق محل ورود کولر , یک کابل چهار حرفه ای است که هرکدام از چهار حرفه به ترتیب مرتبط با نل , پمپ آب , به دور نماید و به دور تند است . آب محل ورود به کولر معمولاً از روش یک شلنگ 5 میلی متری تغذیه می شود که مستقیماً به یک شناور متصل می‌شود . هوا هم از روش روزنه های کولر که بوسیله پوشال پوشانده گردیده اند وارد کولر می شود . سرویس کولر آبی

آشنایی با سرویس کردن کولر :

با آغاز فصل گرما بایستی ابتدا کولر ها را خدمت کرده و در حالتی که نیازی به تعمیر داشته باشد آن را بازسازی نمود . اگر‌چه عالی است خدمت کولر را به دست خدمت فعالیت مجاز بسپارید تا از پیدایش صدمات احتمالی به خویش و وسایل برقی دوری شود ; البته احتمال دارد بعضی اوقات نیز بدون چاره گردید خودتان این عمل را انجام دهید . پس بد نیست با قرائت این چه طور بدانید و چه عمل بایستی بکنید . یک کولر خدمت نشده , تمام تلاش‌ها برای صرفه‌جویی در مصرف برق و آب را به باد میدهد , پس خوب تر است خاموش باشد , ‌ البته برخی از ما چنان به خنکای کولر عادت کرده‌ایم که در خانه‌ای با کولر خاموش , در گیر تنگی نفس می‌شویم و کولر را یک نفس به عمل میگیریم , تا زمانی‌که قبض‌های رعب آور از شیوه رسد و شیرینی خنکای دلپذیر را به کاممان تلخ نماید .

سرویس و تعمیر کولر آبی در تهران

تاریخچه کولر آبی :

قدیمی‌ترین نمونهٔ کولر آبی رنگ در عالم , که به عبارتی بادگیر است نزدیک به هزاران سال پیش در کشور‌ایران نوآوری شد . کارکرد بادگیرها براین اساس می باشد که هوای سرازیر خارج از منزل را به باطن خویش میکشد و با تشت‌های آبی رنگ که درونش درنظرگرفته شده , هوا را خنک و سبک کرده و به باطن منزل جهت دهی مینماید .

کولر آبی‌رنگ , کولری است که با تبخیر آب , هوا را خنک میکند . کولرهای آبی رنگ با فرآیند سرمایش تبخیری عمل می نمایند . سرمایش تبخیری فرایندی است که در آن از پدیدهٔ تبخیر تحت عنوان یک جاذب گرمایی ارگانیک استعمال می شود . در‌این مراحل گرمای محسوس هوا جذب شده و تحت عنوان گرمای نهان واجب برای تبخیر اب به کارگیری می‌گردد . اندازه گرمای محسوس جذب شده به اندازه آبی رنگ که تبخیر می شود وابسته است .

اجزای تشکیل دهنده کولر آبی :

شبکه خروجی کولر
خنک‌کنندگی کولر آبی رنگ ارتقا خواهد یافت . – شبکه داخلی
بدنه کولر – پارچه برزنتی
ناودان‌ها
مبلغی و تسمه
شناور ( فلوتر )
فیوز
باکس ترمینال
الکترو موتور دوسرعته
خازن خط مش انداز/خازن تصحیح ضریب قدرت/کلید فرارو گریز از مرکز/سیم پیچ رویه انداز/سیم پیچ به دور کند/ سیم پیچ بدور تند
پمپ آب کولر

ساختمان موتور کولر آبی

این مدل موتورها از دسته قفسی ( قفس سنجابی ) با روش انداز خازنی یا این که مقاومتی دو بدور میباشند , که در قدرتهای متعدد ۰٫۲۵ , ۰٫۵ و ۰٫۷۵ اسب بخار و فراتر نسبت به حجم هوادهی کولر گزینش میشوند . این مدل موتورها به دلیل نداشتن کلکتور ( روتور سیم پیچی شده ) با صدای فراوان کم ‌ , حجم , بها کمتر و قدمت طولانی‌تر مورد استعمال قرار میگیرند . موتور کولر دارنده دو به دور حدود ۱۰۰۰ و ۱۵۰۰ به دور در دقیقه است , که به اسم بدور نماید و بدور تند دارای شهرت است . ساختمان این موتورها مبنی بر سه مشخصه سیم پیچ که شیوه انداز دورکند و دورتند می‌باشند , ساخته میشوند .

نحوه شارژ کردن کولر گازی با گاز

پست‌های مرتبط

یک نظر بگذارید

قالب وردپرس